• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-4991-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان خبر داد

آمادگی واگذاری 2000 طرح دولتی به بخش خصوصی در همدان

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان از آمادگی واگذاری حدود 2 هزار طرح دولتی به بخش خصوصی در استان  خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سیداسکندر صیدایی شنبه 19 اسفند در نشست هم‌اندیشی روحانیون و ائمه جمعه استان همدان، اظهار کرد: سهمیه همدان در 2 سال اخیر واگذاری 144 طرح به بخش خصوصی بود که بر اساس آمار دستگاه‌های استان تا امروز، 524 طرح واگذار شده و حدود 2 هزار طرح دولتی در استان همدان آماده واگذاری به بخش خصوصی بوده و برای تعدادی از این طرح‌ها سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای انجام شده است.

وی افزود: سیاست واگذاری طرح‌های دولتی به بخش خصوصی در همدان با توفیق بالایی انجام گرفته و در این راستا توانستیم در سال‌های 95 و 96 فراتر از سهمیه خود عمل کنیم.

صیدایی ادامه داد: با همه محدودیت‌ها، 15 هزار میلیارد ریال تسهیلات مختلف با بهره کم در نظام بانکی استان وجود دارد که در زمینه اشتغالزایی هدایت می‌شوند به طوریکه تا کنون 10 هزار میلیارد ریال از منابع بانکی برای حوزه اشتغال و تولید پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه چهار هزار و 500 میلیارد ریال برای رونق تولید و رفع مشکلات واحدهای صنعتی استان تزریق شده است، گفت: سهمیه اشتغال همدان در سالجاری حدود 19 هزار و 900 شغل بوده که تا کنون بستر اشتغال برای 19 هزار نفر فراهم شده است و با وحدت و تلاش مضاعف این رقم را به 30 هزار نفر می‌رسانیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان با بیان اینکه این استان در بحث گلخانه‌داری ظرفیت بالایی دارد، افزود: طبق آمار سازمان جهادکشاورزی حدود 100 هکتار زمین برای ایجاد گلخانه بسترسازی و بخشی از این طرح‌ها بهره‌برداری شده است.

وی با بیان اینکه استفاده از انرژی خورشیدی از دیگر ظرفیت‌های مهم استان است، گفت: در همین چارچوب 200 مگاوات انرژی خورشیدی در همدان ظرفیت‌سنجی و حدود 70 مگاوات آن بهره‌برداری شده و یک سرمایه‌گذار خارجی نیز برای تولید 500 مگاوات برق اعلام آمادگی کرده است.

صیدایی به مشکل کاهش منابع آب زیرزمینی اشاره و اضافه کرد: انسداد چاه‌های غیرمجاز یکی از راهبردهای عملی برای جلوگیری از گسترش بحران آب است و در این ارتباط با اجرای طرح‌های کارشناسی و انسداد چاه‌های غیرمجاز حدود 200 میلیون مترمکعب آب در استان صرفه‌جویی شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان خاطرنشان کرد: بسترسازی برای احداث هتل با راهبرد توسعه گردشگری در همدان به صورت جدی دنبال می‌شود و این اقدامات از جمله دستاوردهای استان در بحث اقتصاد مقاومتی است.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: ائمه جمعه و روحانیت به علت اینکه صاحبان علم، اندیشه، معرفت دینی و تعامل مردمی‌اند، دارای جایگاه مهمی در این نظام هستند به همین علت در تحقق فرامین مقام معظم رهبری و اسناد راهبردی و توسعه کشور جایگاه پراهمیتی دارند.

صیدایی در پایان یادآور شد: دانش‌بنیانی بودن، درون‌زا و برون‌زا بودن، عدالت‌محوری و مردمی بودن از شاخصه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: