• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-5091-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان خبرداد؛

همدان جزء 4 شهر دارای کریدور علم و فناوری/ افزایش 20 میلیارد تومانی اعتبارات هزینه‌ای استان

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان با اشاره به اینکه 20 میلیارد تومان به اعتباران هزینه ای استان اضافه شده است، گفت: اعتبارات هزینه‌ای استان به 249 میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سید اسکندرصیدایی شنبه 19 اسفند در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همدان، با بیان اینکه از چند روز گذشته آماده باش کامل داریم، اظهارکرد: از هم اکنون به طور لحظه‌ای فرآیند منابع را باید مدیریت کنیم تا هم بتوانیم منابع آورده را بالاببریم و هم در جذب منابع کمال اثرگذاری را داشته باشیم.

وی با اشار به اینکه امروز در مجلس آخرین تغییرات قانون بودجه و رفع ایرادات شورای نگهبان انجام گرفت، افزود: اعتبارات هزینه ای استان  229 میلیارد تومان بوده که با رایزنی‌های صورت گرفته، به 249 میلیارد تومان رسیده است.

دیون پرسنلی و الزامات پرسنلی اولویت اول پرداخت دستگاه‌ها باشد

وی با تأکید براینکه 15 تا 20 اسفند ماه حقوق همه سطوح کارکنان استان پرداخت شود، تصریح کرد: دیون پرسنلی و الزامات پرسنلی اولویت اول پرداخت دستگاه‌ها باشد چرا که اگر زمان بگذرد و نتوانیم پرداخت کنیم با محدودیت قانونی روبرو خواهیم شد.

صیدایی ادامه داد: 11 میلیارد تومان پاداش پایان خدمت کارکنان استان تا پایان امسال بوده است و افرادی که تا پایان چند روز باقیمانده سال بازنشست می‌شوند نیز پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان یادآور شد: سیاست دولت این است که این مراحل تا 20 اسفند انجام شود و مواردی که مربوط به 3درصد نفت است به استان ابلاغ کند.

وی با بیان اینکه درآمد اختصاصی استان 19 میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: بخشی از درآمد اختصاصی استان ظرف چند روز باقی مانده ابلاغ می‌شود بهزیستی و آموزش و پرورش آمادگی داشته باشند.

وی درباره اعتبارات، تملک سرمایه‌ای استان، اظهاکرد: مبلغی از اعتبارات تملک سرمایه‌ای که اسناد خزانه است درخواست دادیم مبلغی از آن را به نقدینگی تبدیل کند که ظرف چند روز آینده مشخص خواهد شد.

افزایش اعتبار برخی پروژه‌های استان همدان

صیدایی با اشاره به افزایش اعتبار برخی از پروژه‌های استان همدان، تأکید کرد: تعدادی از پروژه‌های استان از جمله بیمارستان تویسرکان که درلایحه 1.5 میلیارد بوده به 3.3 میلیارد تومان، راه آهن همدان- تهران- سنندج 60 میلیارد تومان بوده به 65 افزایش یافته، بهسازی راه نهاوند- بروجرد 500 میلیارد تومان بوده به 5 میلیارد و 500 افزایش ، بهسازی راه صلی تویرسرکان-کنگاور 1 میلیارد بوده به 9 میلیارد رسیده است و همچنین اعتبار فاضلاب شهر همدان 6.7 میلیارد بوده 12.7 رسیده است.

وی افزود: احداث موزه هنرهای معاصر از 900 میلیارد تومان به 4.9 میلیارد تومان و پروژه آبرسانی به شهر ملایر از 5 میلیارد تومان به 8 میلیارد تومان افزایش یافته است.

همدان جزو چهار شهر دارای کریدور علم و فناوری کشور شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان با تأکید براینکه دستگاه‌های اجرایی آخرین وضعیت اعتبارات و دیون خود را بررسی کند، یادآور شد: استان همدان با همکاری دستگاه ها به عنوان استان برتر در بودجه عملیاتی در کشور معرفی شده و همه دیون پرسنلی و الزامات جزء اقدامات الزامی دستگاه‌های اداری استان است.

صیدایی با اشاره به اینکه رویداد همدان 2018 دارای ردیف اعتباری شد، خاطرنشان کرد: نگران این بودیم که هزینه‌های کلانی که این پروژه دارد چگونه تأمین شود چرا که دو اجلاس این رویداد به ترتیب با حضور 43 کشور و 180 کشور در استان برگزار می‌شود که البته فرصتی برای استان و زمینه سرمایه گذاری است.

وی با تأکید براینکه همدان جزء چهار شهر دارای کریدور علم و فناوری قرار گرفته است، ادامه داد: این موضوع می‌تواند همدان را مانند اصفهان و تهران در سطح جهان مطرح کند.

واگذاری 525 پروژه نیمه تمام به بخش خصوصی

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان با بیان اینکه 440 هزار پروژه نیمه تمام با 400 هزار میلیارد تومان در دست کشور باقیمانده است، اظهار کرد: در استان همدان هم پروژه های نیمه تمامی داریم که از ائمه جمعه و دستگاه‌ها درخواست کردیم در زمینه مشارکت بخش خصوصی اقدام شود.

وی با تأکید براینکه سیاست جدی سال 97 استان است، خاطرنشان کرد: از شهرستان‌ها نیز خواسته شده حتی الامکان پروژه‌های جدیدی شروع نشود تا زمانیکه پروژه‌های نیمه تمام به اتمام برسد و با توجه به اینکه سیاست جدی سال 97 استان است، لیست پروژه‌های نیمه تمام را تهیه و به سمت بخش خصوصی هدایت شود.

صیدایی با اشاره به وضعیت واگذاری پروژه‌های نیمه تمام به بخش خصوصی، اظهارکرد: در دو سال گذشته سهمیه  استان واگذاری 144 پروژه به بخش خصوصی بود که تا کنون 525 پروژه به بخش خصوصی واگذار شده است.

به‌گزارش ایسنا؛ در این جلسه از کتاب گزیده شاخص‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی همدان رونمایی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: