• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9612-7997-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

برگزاری اعتکاف در 7 مسجد اسدآباد

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسدآباد از برگزاری مراسم اعتکاف ایام‌البیض سال آینده در 7 مسجد این شهرستان خبر داد.

حجت‌الاسلام سیدمجید موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود در مراسم معنوی اعتکاف ایام‌البیض سال آینده در این شهرستان بیش از 1300 نفر در مساجد تعیین شده معتکف شوند.

وی با اشاره به آغاز اعتکاف از 11 فروردین سال آینده خاطرنشان کرد: این مراسم معنوی تا 13 فروردین ادامه خواهد داشت و برای شرکت معتکفان در مراسم روحانی ایام‌البیض سال آینده ثبت‌نام از متقاضیان  از  19 تا 24 اسفند امسال انجام خواهد شد.

موسوی بیان کرد: از 7 مسجد درنظر گرفته شده برای اعتکاف سال آینده در این شهرستان 3 مسجد در نقطه شهری اسدآباد و آجین و 4 مسجد در نقاط روستایی درنظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: محل ثبت‌نام در شهر، مسجد جامع و اداره تبلیغات اسلامی و در سطح روستاها مساجد برگزارکننده اعتکاف محل ثبت‌نام هستند.

وی با اشاره به پیش‌بینی برنامه‌های مختلف فرهنگی در راستای برنامه اعتکاف سال آینده این شهرستان، یادآور شد: محفل انسی با قرآن، سخنرانی مقامات کشوری، برگزاری اعمال ام‌داوود در بین معتکفان، مسابقات فرهنگی قرآنی، تجوید الصلوات، حلقه‌های معرفت و توزیع بسته‌های فرهنگی از جمله اهم برنامه‌های درنظر گرفته شده در راستای اعتکاف سال آینده این شهرستان خواهد بود.

موسوی در پایان ابرازامیدواری کرد: همزمانی اعتکاف سال آینده با تعطیلات 13 فروردین و روز طبیعت، پیامدهای آشکار و معنویت‌های فراوانی برای شرکت‌کنندگان به همراه داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: