• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-5491-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مشاور وزیر نیرو مطرح کرد

وجود 600 سد مخزنی در کشور/بهره‌مندی 6 کشور از برق تولیدی ایران

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران گفت: در زمان قبل انقلاب اسلامی کل سدهای کشور 40 عدد بوده اما اکنون این تعداد به 200 مورد رسیده و 600 سد مخزنی در کشور داریم

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سیدیعقوب مرادی یکشنبه 20 اسفند در یادواره 450 شهید کارمند استان همدان، با بیان اینکه قبل از انقلاب اسلامی ظرفیت تولید برق کشور زیر 10 هزار مگاوات بود، اظهار کرد: اکنون این ظرفیت به 70 هزارمگاوات رسیده است و 6 کشور از برق تولیدی ما استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه حدود 21 هزار نفر ایثارگر در بدنه صنعت آب و برق وجود دارد، افزود: در زمان قبل انقلاب اسلامی کل سدهای کشور 40 عدد بوده اما اکنون این تعداد به 200 مورد رسیده و 600 سد مخزنی در کشور داریم.

مرادی اضافه کرد: حتی در آن زمان صنعت فاضلاب وجود نداشت اما اکنون شهری وجود ندارد که از این صنعت برخوردار نباشد و حتی در روستاهای دوردست نیز این طرح اجرا می‌شود

وی در ادامه با بیان اینکه نباید راه شهدا فراموش شود، گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که ناخدای کشتی ما هستند، در شرایط کنونی بهترین راه در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت این است که جایگاه آنان را تکریم کنیم.

مرادی با اشاره به اینکه بزرگداشت شهدا کمتر از شهادت نیست، از برگزاری چنین مراسمی ابرازخرسندی کرد و افزود: بهتراست سال آینده سالن را از نوجوانان پر کنیم چرا که هم‌سن و سالان ما از دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس توشه‌ای بسته‌اند و باید این ارزش‌ها را به نسل نوجوان انتقال دهیم.

وی با تأکید براینکه این وظیفه ما است که آرمان‌های انقلاب اسلامی را به نسل آینده انتقال دهیم، خاطرنشان کرد: فعالیت‌های زیادی در دفاع مقدس برای حفظ ارزش و آرمان‌های انقلاب انجام شده است که باید گفته شود.

مرادی یادآور شد: ناامید کردن مردم با ناکارآمد جلوه دادن نظام بزرگترین تهدید دشمن انقلاب اسلامی است چرا که او از جنگ‌های مستقیم و نظامی ناامید شده و اکنون دست به این کار زده است.

وی با بیان اینکه اگر دقت کنیم درمی‌یابیم انقلاب اسلامی چه فوایدی داشته است، یادآور شد: نباید اجازه دهیم عملکردهای این نظام را زیرسوال ببرند.

مرادی با تأکید بر اینکه باید با منطق و بدون هیاهو از عملکردهای نظام خود دفاع کنیم، تصریح کرد: طرح سپاس و نامگذاری تأسیسات از جمله کارهایی است که می‌تواند برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کمک کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: