• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9612-8097-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان:

تک تک زنان و مردان جامعه باید پیام‌رسان سید‌جمال‌الدین‌اسدآبادی باشند

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: تک تک زنان و مردان جامعه باید پیام‌رسان سید‌جمال‌الدین‌اسدآبادی باشند و اطرافیان و جامعه را از خواب غفلت بیدار کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی امروز در آئین نکوداشت بیدارگر مشرق‌زمین سیدجمال‌الدین‌اسدآبادی که در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسدآباد با حضور مردم، مسئولان، اهل علم و هنر و نویسندگان این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: سیدجمال‌الدین‌اسدآبادی جزء شهدای شاخص اسلام و تشیع بوده و فلسفه برگزاری این نکوداشت‌ها بر این است که این انسان‌های استثنایی نقش خورشید را در جامعه داشته باشند و اگر نورافشانی نکنند جامعه در جهالت غرق خواهد شد.

وی با اشاره به جهالت امروز جوامع غرب در عصر علم و تشعشع دانش، افزود: در عصر پیشرفت علم، جوامع غرب به علت جهالت در پارلمان‌های خود قوانینی چون ازدواج 2 همجنس و آزادی سقط جنین را تصویب می‌کنند که برای بشریت چنین قوانینی موجب خفت است و اگر در طول تاریخ سیدجمال‌الدین‌ها و فریادگرها و بیدارگرها نباشند روز به روز بشریت بیش از گذشته در باتلاق جهالت فرو خواهد رفت.

طه‌محمدی در ادامه با بیان اینکه جوامع غرب و دشمنان اسلام امروز لباس میش را بر تن گرگ و لباس گرگ را بر تن میش کرده‌اند و می‌خواهند جامعه را به بدبختی جبران‌ناپذیری بکشانند و با تبلیغات و بوق و کرنای آنچه که بر سر زنان خود آورده‌اند، بر سر زنان ما بیاورند، تصریح کرد: قداست و ارزش یک زن تا حدی است که خداوند سوره‌ای از قرآن را به نام «نساء» نازل کرده و در طواف خانه خدا یکی از اعمال را «طواف‌النساء» قرار داده و بدون شک هر زنی که حجاب خود را از دست بدهد دیگر هویت زنانه نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: فلسفه برگزاری کنگره‌ها و نکوداشت‌ها برای بزرگان و مفاخر برای این است که به دوست و دشمن و خود بفهمانیم اگر خورشید نباشد جامعه در جاهلیت فرو می‌رود و مردم از عالم نور بیرون خواهند رفت پس باید سیدجمال‌الدین‌ها مصلح‌گری و بیدارگری کرده و جامعه را از جهالت، رهایی و نجات بخشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه همدان تصریح کرد: در طول تاریخ انسان‌ها و مفاخر بزرگی چون امام راحل(ره) مانند خورشید نور بر عالم تابیدند و برخی خفاش‌صفت دشمن این نور عالم تاب بوده و هستند.

وی با اشاره به اینکه آنان که با بهشتی‌ها، مطهری‌ها، امام جمعه‌ها و سیدجمال‌الدین‌ها دشمنی می‌کنند منافقند، گفت: این انسان‌های منافق با نورکشی سعی بر آن دارند که اعتیاد، ولنگاری، بدبختی و خواب شوم برای زنان را به ارمغان آورند و بدون شک در چنین برهه‌ای سیدجمال‌الدین‌ها نمی‌توانند سکوت کنند.

طه‌محمدی خاطرنشان کرد: کسانی‌که می‌توانند جامعه را از جهالت و غفلت بیدار و افشاگری و حق‌گویی کنند، اگر سکوت کنند، گناهکار بوده و در روز قیامت دهنه آتشین بر آنان نهاده خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه باید برای مفاخر و بزرگان نکوداشت‌های کشوری و جهانی برگزار کرد و اجازه نداد نور خورشید آنان خاموش شود، اضافه کرد: سیدجمال‌الدین‌ها، قدوسی‌ها، مطهری و بهشتی‌ها، شهدای محراب، بزرگان و امام راحل(ره) باید برای ما با برگزاری نکوداشت‌ها همواره زنده بمانند و نور آنان از دل ما خاموش نشود.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه همدان در ادامه بیان کرد: باید با خدا و خون شهدا عهد ببندیم که هر یک از در حیطه کار خود یک مصلح‌گر بوده و نابسامانی‌های جامعه را اصلاح کنیم.

وی با بیان اینکه سیدجمال‌الدین یک انسان فیلسوف، فقیه و عارف تمام بوده است، اظهار کرد: یکی از ویژگی‌ها و کرامات سیدجمال‌الدین‌اسدآبادی زمان‌شناسی بوده که در عصر خود با شناخت زمان و آفات زمان خود نسبت به اصلاح روزگار خود به پاخواسته و به بیدارگری مردم جهان اسلام با رنج و مشقت و سعی فراوان حکیمانه اقدام کرد.

طه‌محمدی با اشاره به اینکه انقلاب سیدجمال‌الدین‌اسدآبادی زیرساخت انقلاب امام راحل(ره) بود، یادآور شد: اگر سیدجمال‌الدین‌اسدآبادی انقلاب نمی‌کرد، بدون شک انقلاب ما پا نمی‌گرفت.

در پایان از  4 کتاب 3 نویسنده اسدآبادی در همایش نکوداشت سیدجمال‌الدین‌اسدآبادی رونمایی شد. کتاب داستان «من و بچه محلی‌ها» و «علی کو» به نویسندگی فاطمه بگ‌زاده،  «گنجینه‌های آدراپانا و سیری در روستاهای اسدآباد» به نویسندگی سمیرا مرادی و کتاب « مفاخر و مشاهیر آدراپانا» از پروانه شفیعی 4 کتابی بود که در این همایش رونمایی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: