• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9612-8197-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه اسدآباد:

سیدجمال‌الدین‌اسدآبادی مجاهدی خستگی‌ناپذیر بود

امام جمعه اسدآباد، سیدجمال‌الدین‌اسدآبادی را مجاهدی خستگی‌ناپذیر وصف کرد و گفت:    سیدجمال‌الدین حق‌طلب و حق‌گو، شفاف، مقاوم و مجاهد بود و باید طلاب و روحانیون ایشان را الگو و سرلوحه خود قرار دهند و ادامه‌دهنده راه او باشند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حجت‌الاسلام سیدموسی حسینی‌مجد امروز در آئین نکوداشت بیدارگر مشرق‌زمین سیدجمال‌الدین‌اسدآبادی که در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسدآباد با حضور مردم، مسئولان، اهل علم و هنر و نویسندگان این شهرستان برگزار شد، افزود: امروز باید برای اسلام وقت بگذاریم و شب‌نخوابی داشته باشیم و غیرتمندانه عمل کرده و در مقابل دشمن استقامت کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروز بعد از 40 سال از استقامت زنان ما در حجاب و عفاف، متأسفانه بحث کشف حجاب که توطئه انگلیسی‌ها بود را در کشور راه انداختند، خاطرنشان کرد: چند روز قبل در برج میلاد با حضور شهردار تهران، دختران بالغ را روی سن می‌آورند و می‌رقصانند و بی‌حرمتی می‌کنند و شب گذشته نیز در یکی از مراکز استان‌های کشور در سالنی که جشن روز زن گرفته شده، بانوان روسری‌ها را برداشتند.

حسینی‌مجد خطاب به مسئولان فرهنگی از جمله مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، گفت: اسلام با شادی مخالف نیست و متأسفانه امروز برخی کنسرت راه می‌اندازند که پشت آن توطئه‌ای علیه نظام و انقلاب پنهان است، باید این نوع برنامه‌ها را مدیریت کرد چرا که در این برنامه‌ها کشف حجاب می‌کنند و یک عده سودجو با ساز دشمن می‌رقصند که باید غیرتمندانه و مجاهدانه در مقابل این مهم ایستاد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز در این آئین اظهار کرد: سیدجمال‌الدین‌اسدآبادی از بنیانگذاران سیاست اسلامی و از نوابغ سیاسی معاصر جهان بود که شخصیت و هویتی ملی و بین‌المللی داشته و برای جهانیان شناخته شده است.

فاضل عبادی یکی از ویژگی‌های استان همدان و شهرستان اسدآباد را کثرت مفاخر و بزرگان برشمرد و تصریح کرد: در همین راستا در 3 سال اخیر به عنوان یکی از ابتکارات دولت، نامگذاری فرهنگی در دستور کار قرار گرفت که در سال 94 استان همدان به نام میرسیدهمدانی، سال 95 سیدجمال‌الدین‌اسدآبادی و سال 96 به نام سال باباطاهر عریان نامگذاری شده و برنامه‌های شایسته‌ای با هدف معرفی مفاخر و تقویت هویت ملی و اسلامی و تحرک‌بخشی به فعالیت‌های فرهنگی برای بزرگداشت این مفاخر پیش‌بینی و اجرا شد.

وی در پایان گفت: به دستور نماینده ولی‌فقیه در استان همدان از 54 نفر از مفاخر زنده استان همدان تقدیر و تجلیل به عمل آمد و برای آنان برگزاری مراسم بزرگداشت پیش‌بینی شد که از جمله این مفاخر زنده می‌توان به استاد ابوالقاسمی در شهرستان اسدآباد اشاره کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: