• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-4394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تقدیر معاون استاندار از آموزش مهارتهای پیش از ازدواج جهاددانشگاهی همدان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: اقدام جهاد دانشگاهی در موضوع آموزش مهارتهای پیش از ازدواج بسیار قابل قدردانی است و باید تلاش کنیم از لحاظ کمیت و کیفیت نیز این آموزش ها را ارتقاء دهیم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سیدسعید شاهرخی دوشنبه 21 اسفند در ستاد ساماندهی امور جوانان استان همدان، اظهار کرد: دولت به صورت محوری و با توجه به سیاست هایی که از شعارهای انتخاباتی نشات گرفته به جوانان اعتماد و باور دارد.

وی با بیان اینکه باید به جوانان نگاه ویژه ای داشت، خاطرنشان کرد: همه توان دولت باید معطوف به ایجاد زمینه سازی جوانان برای ورود به عرصه های فرهنگی و اجتماعی باشد.

نعاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه اولویت نخست دولت توجه به مساله معیشت و اشتغال است، تصریح کرد: در برنامه های سال آینده در حوزه جوانان باید به سه حوزه توجه ویژه شد که مهمترین آنها اشتغال و مسکن جوانان است.

وی با بیان اینکه اشتغال جوانان مساله بسیار مهمی است، اظهار کرد: باتوجه به سیاست های استانداری مقرر شده تا سال آینده 30 هزار شغل در استان ایجاد شود که تاکنون 19 هزار و 800 مورد از این تعداد محقق شده است.

شاهرخی با تاکید براینکه همه شغل ها نباید به پشت میز نشینی منتهی شود، افزود: جوانان باید به سوی مشاغل خدماتی و تولیدی وارد شوند.

وی بااشاره به مساله ازدواج جوانان نیز گفت: باتوجه به جمعیت جوان استان، شرایط باید به گونه ای فراهم شود که جوانان را به سمت ازدواج آسان و سبک زندگی اسلامی ترویج دهیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه باید انتظار جوانان را برای دریافت تسهیلات ازدواج به حداقل ممکن برسانیم، تصریح کرد: رشد 30 درصدی تسهیلات ازدواج و افزایش مبلغ وام از 3 میلیون تومان به 10 میلیون تومان جای بسی امیدواری است که مقدمه خوبی برای شروع زندگی می تواند باشد.

وی تاکید کرد: در کنار ایجاد اشتغال توجه به مسکن جوانان باید مورد توجه قرار گیرد و تسهیلات دریافت مسکن برای خانه دار شدن جوانان مورد توجه قرار دهیم.

شاهرخی افزود: ایجاد نشاط اجتماعی و تقویت سازمان های مردم نهاد در دستور کار مسئولان قرار گیرد چرا که باعث افزایش کارآیی آنها خواهدشد.

وی خطاب به مسئولان گفت: تا می توانید به جوانان به عنوان سرمایه های اجتماعی اعتماد کنید چرا که آنها می توانند کارها را با اثربخشی بیشتری انجام دهند.

80 سمن در استان همدان فعال است

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان نیز در این جلسه به ارائه آماری از 11 ماهه سال جاری پرداخت و  گفت: جمعیت استان همدان1 میلیون و 738 هزار و 234 نفر است که از این تعداد 608 هزار و 531 نفر جوان هستند.

رسول منعم افزود: 305 هزار و 998 نفر از جمعیت جوان را دختران و 302 هزار و 533  نفر را پسران تشکیل می دهند.

وی ادام داد: مهمترین زیرمجموعه های این نهاد را می توان به ازدواج و خانواده، سازمان های مردم نهاد جوانان،  هفته جوان و ازدواج، فعالیت های فرهنگی و فوق برنامه تقسیم کرد.

وی با بیان اینکه در سال جاری 14 هزار و 367 مورد ازدواج و 3 هزار و 625 مورد طلاق به ثبت رسیده است، تاکید کرد: به 29 هزار 126 نفر تسهیلات ازدواج  به مبلغ 291 میلیارد و 300 میلیون تومان پرداخت شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان بااشاره به برنامه های سازمان های مردم نهاد نیز گفت: راه اندازی خانه های جوان در سطح استان و شهرستان، ایجاد 19 سمن جدید در ملایر، برگزاری کارگاه های و دوره های علمی و تخصصی و فعال بودن 80 سمن فعال در استان همدان بخشی از اقدامات این نهاد بود است.

وی تصریح کرد: در سال جاری 85 عنوان ملی، آسیایی و فراملی توسط جوانان همدانی کسب شده که از این تعداد 665 عنوان انفرادی کشور و 70 عنوان تیمی توسط جوانان جای امیدواری است.

ارائه تسهیلات به زوج های جوان 29 درصد رشد داشته است

مدیرعامل بانک ملی استان همدان نیز گفت: تا 20 اسفندماه سالجاری تعداد 31 هزار و 836 فقره تسهیلات با اعتباری افزون بر 318 میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده که این میزان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که 24 هزار و 630 فقره با اعتبار 264 میلیارد و 400 میلیون تومان بوده، 29 درصد رشد داشته است.

محمد طوماسی خاطرنشان کرد: بانک ملی با پرداخت 5 هزار و 335 فقره پرداختی 18 درصد، بانک ملت  4هزار و 583 فقره 15 درصد و بانک کشاورزی با 4هزار و 339  فقره 14 درصد پرداختی های استان را به خود اختصاص داده اند.

وی با بیان اینکه 3 هزار و 83 نفر در صف انتظار دریافت تسهیلات هستند، تاکید کرد: از مردم درخواست داریم بیشتر به سمت سپرده گذاری قرض الحسنه وارد شوند تا از این طریق بتوانیم بیشتر تسهیلات را پرداخت کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: