• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-7090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

گنجنامه «بی‌زباله»

امروز به همت معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد همدان و با همکاری اداره‌کل حفاظت از محیط زیست استان طرح پاکسازی محوطه تفریحی توریستی گنجنامه برگزار شد.

به‌گزارش ایسنا، منطقه همدان، طرح «بی‌زباله» به منظور استقبال از مسافران نوروزی و داشتن محیط زیستی پاک و عاری از هر گونه زباله با حضور دانشجویان و خبرنگاران خبرگزاری ایسنا و ایکنا و فعالان محیط زیست همدان برگزار شد که در ادامه اجرای آن، شاهد حضور مدیر منطقه یک شهرداری همدان نیز در جمع خبرنگاران بودیم..

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد همدان به مدیر منطقه یک شهرداری همدان پیشنهاد داد تا از پتانسیل آموزش و پرورش و دانش‌آموزان در زمینه پاکسازی محیط زیست و فضاهای تفریحی استفاده شود چرا که آموزش از پایه بهترین راهکار برای ایجاد فرهنگ حفظ محیط زیست است.

فاطمه عزیزی‌هرمز اظهار کرد: جهاددانشگاهی 2000 کیسه پارچه‌ای، 1000 کیسه پاکتی و 100 کیسه پلاستیکی آماده کرده تا در روز افتتاحیه پیاده‌راه میدان امام خمینی(ره) در بین مردم توزیع کند.

وی ادامه داد: در راستای فرهنگسازی کاهش استفاده از کیسه‌های پلاستیکی و داشتن شهری عاری از زباله تفاهم‌نامه‌ای بین جهاددانشگاهی و اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان تحت عنوان طرح «بی‌زباله» منعقد شده است.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان نیز درباره اجرای برنامه‌های پاکسازی نقاط مختلف شهر توسط  سمن‌ها و فعالان اجتماعی گفت: اینگونه برنامه‌ها باید اطلاع‌رسانی شود چرا که کارهای فرهنگی باید به مردم گفته شود تا فرهنگسای صورت گیرد.

امیر فتحیان‌نسب با تأکید بر اینکه بزرگترین وظیفه سمن‌ها فرهنگسازی است، یادآور شد: برخی کارها را باید با اطلاع‌رسانی وسیع انجام داد تا در سطح جامعه فرهنگ آن ایجاد شود.

وی با تأکید بر اینکه با وجود تعبیه باکس‌های زباله در پیاده‌راه بوعلی توسط شهرداری اما باز هم شاهد ریختن زباله در سطح این پیاده‌راه هستیم، تصریح کرد: آنچه در بحث زباله اهمیت دارد فرهگسازی است چرا که شهرداری تمام تلاش خود را کرده و در تمامی خیابان‌ها باکس زباله تعبیه کرده است.

فتحیان‌نسب با بیان اینکه سمن‌ها و رسانه‌ها ایده‌های خود را به شهرداری ارائه دهند، افزود: سمن‌ها و رسانه‌ها پیشنهادات خود را ارائه دهند به طوریکه شهرداری از این ایده‌ها حمایت خواهد کرد.

وی گفت: ممکن است برخی ایده‌ها به واسطه کارهای اجرایی به ذهن مسئولان مدیریت شهری نرسد بنابراین از فعالان اجتماعی و سمن‌ها می‌خواهیم پیشنهادات خود را به ما ارائه دهند.

وی با اشاره به شکل‌گیری معاونت‌های مختلف در سطح چهار منطقه شهری همدان، اظهار کرد: با شکل‌گیری مدیریت‌های اجتماعی در سطح چهار منطقه شهری همدان این فضا باز است کما اینکه برای نخستین‌بار نمایشگاه عکس در پیاده‌راه بوعلی داشتیم و نخستین نمایشگاه عکس میدان امام(ره) را در روز افتتاحیه پیاده‌راه امام خمینی(ره) خواهیم داشت که اطلاع‌رسانی می‌شود.

فتحیان‌نسب ادامه داد: افتتاحیه پیاده‌راه امام و اکباتان قرار بود چهارشنبه باشد اما با توجه به اینکه استاندار همدان درنظر دارد این افتتاحیه باحضور معاون اول رئیس جمهور صورت گیرد در این‌صورت احتمال دارد 14 یا 15 فروردین افتتاحیه انجام شود.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان در پایان خاطرنشان کرد: پاکسازی رودخانه عباس‌آباد در حریم امور آب استان است اما چون ورود نمی‌کنند شهرداری هر از چندگاهی پاکسازی می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: