• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-7190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان خبر داد

آموزش فراگیر مهارت‌های پیش از ازدواج جهاددانشگاهی در استان همدان

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان گفت: آموزش مهارت‌های پیش از ازدواج به صورت فراگیر از جانب جهاددانشگاهی و با همکاری اداره بهداشت در همه شهرستان‌های استان همدان در حال انجام است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، اکبر اسدی دوشنبه 21 اسفند در ستاد ساماندهی امور جوانان استان همدان، افزود: سال گذشته در جلسه‌ای با حضور معاونت پیشگیری از جرم دادگستری و استانداری از افزایش آمار طلاق و کاهش ازدواج در جامعه ابرازنگرانی شد که با هم‌اندیشی جمعی، جهاددانشگاهی اقدام به ایجاد مرکز آموزش مهارت‌های پیش از ازدواج در شهر همدان کرد.

وی اضافه کرد: با استقبال خوب جوانان از آموزش‌های فوق، مسئولان استان تصمیم گرفتند در سایر شهرستان‌ها نیز این مراکز دایر شده و آموزش‌ها ارائه شود.

اسدی با بیان اینکه 38 هزار نفر در استان همدان از آموزش مهارت‌‌های پیش از ازدواج جهاددانشگاهی همدان بهره‌مند شدند، تأکید کرد: به دنبال ایجاد کلینیک خانواده در استان همدان هستیم.

وی با بیان اینکه اقدام ‌جهاددانشگاهی همدان باعث الگو گرفتن سایر استان‌ها نیز شده است، تأکید کرد: ایجاد مرکز تخصصی سفال و سرامیک یکی از اقدامات جدید جهاددانشگاهی است که بدون هیچ حمایتی ایجاد و برای 35 نفر از دانشجویان شغل ایجاد شده است.

رئیس جهاددانشگاهی همدان افزود: مرکز ناباروری رویان در استان‌های کرمانشاه، اردبیل، مرکزی، سمنان و لرستان ایجاد شده و جای خالی آن در استان همدان محسوس است و در صورت ایجاد این مرکز بسیاری از مشکلات ناباروری خانواده‌های همدانی برطرف می‌شود.

وی اظهار کرد: مکان این مرکز در بلوار امام خمینی(ره) ایجاد شده و نیازمند اعتبار برای خرید تجهیزات این مرکز هستیم در صورتی‌که این مرکز ایجاد شود برای 50 دانشجوی متخصص شغل ایجاد خواهد شد.

به گزارش ایسنا؛ در پایان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان مراتب سپاس استاندار را از رئیس جهاددانشگاهی واحد به عنوان تلاشگر عرصه امور جوانان در راستای ستاد ساماندهی امور جوانان استان با اهدای لوحی به جا آورد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: