• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-7290-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

خستگی و خواب آلودگی؛ مهمترین عامل تصادفات در همدان

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان مهمترین عامل تصادفات در همدان خستگی و خواب آلودگی دانست.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سرهنگ علی فکری امروز در همایش آماده باش همیاران پلیس استان همدان، اظهار کرد: در سالجاری 15 هزار و400 نفر در حوزه درون و برون شهری در کشور کشته شدند که این تعداد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: کمتر از 10 سال گذشته 7میلیون خودرو در کشور وجود داشت که آمار تصادفات 28هزار کشته در سال بود اما اکنون که شمار خودروها به 22میلیون خودرو رسیده است آمار تصادفات 15میلیون کشته در سال به ثبت رسیده است.

فکری با بیان اینکه صحبت کردن با تلفن همراه، نبستن کمربند ایمنی و خستگی و خواب آلودگی بیشترین علت تصادفات در همدان هستند، ادامه داد: همیاران پلیس باید به هنگام رانندگی والدین خود این موضوعات را با کمال احترام تذکر دهند.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین عامل تصادفات در همدان خستگی و خواب آلودگی است، افزود: به ازای هر دو ساعت رانندگی باید راننده 10 تا 15 دقیقه استراحت کند.

فکری با تاکید بر اینکه همواره کارت همیار پلیس را همراه خود داشته باشید، یادآور شد: در صورتی که همیار پلیس تمامی تخلفات والدین را در هنگام رانندگی به آنها تذکر داده و به هنگام جریمه پلیس از ایشان درخواست بخشش جریمه کند حتما عملیاتی خواهد شد.

رئیس پلیس راهور استان همدان در پایان تصریح کرد: 200هزار همیار پلیس داریم که هر یک در داخل خودرو به عنوان یک پلیس عمل خواهند کرد.

معاون امور زیربنایی و عمرانی شهرداری همدان نیز با تاکید بر اینکه در حال حاضر 35دوربین نظارت تصویری با دریافت 90تصویر از معابر مختلف شهری تخلفات رانندگان را ثبت و ضبط می کنند، گفت: تعدادی دوربین نیز خریداری شده که در سال اینده نصب خواهد شد.

موسی رسولی با بیان اینکه در سالجاری با از دست دادن جمعیت 15هزار و 400نفری در واقع جمعیت یک شهر را از دست داده ایم، افزود: از دست دادن حتی یک نفر در تصادفات هم زیاد و ناراحت کننده است.

وی با اشاره به اینکه ایمن سازی معابر شهری توسط شهرداری انجام می گیرد، ادامه داد: در سالجاری بیش از 300مدرسه و آموزشکده در شهر همدان ایمن سازی شدند که شامل خط کشی عابر پیاده، نصب تابلوها، کف نوشته ها، علائم بازدارنده و... بودند.

رئیس اداره فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش استان همدان نیز در ادامه با تاکید بر اینکه همیاران پلیس نقش سفیر فرهنگی را ایفا می کنند، اظهار کرد: همیاران پلیس می توانند با ایفای این نقش سهم زیادی در کاهش آسیب های ناشی از تصادفات داشته باشند.

بهاری با بیان اینکه همیاران پلیس در فرهنگ سازی ترافیک و رعایت ایمنی و مقرررات نقش مهمی دارند، افزود: آمار تصادفات با به کار گیری این همیاران تا حد زیادی در سال های اخیر کاهش داشته است.

وی تاکید کرد: امیدواریم در چهارشنبه سوری نیز سفیر فرهنگی خوبی باشند و با رفتارهای کنترل کننده مناسب شایستگی خود را به خانواده و هم سالان نشان دهند و در همکاری با پلیس در ارتقاء ایمنی موثر باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: