• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9612-8797-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

پلمب 2 واحد قصابی و مرغ‌فروشی غیرمجاز در اسدآباد

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسدآباد از پلمب 2 واحد قصابی و مرغ‌فروشی غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.

عادل بصیری‌محمدپور در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: علت پلمب واحد قصابی، عرضه  گوشت فاقد مهر بهداشتی بوده که در راستا خرید گوشت، از مردم درخواست می‌شود گوشت مصرفی خود را از قصابی‌های مجازی که تحت نظارت و تأیید دامپزشکی هستند خریداری و در هنگام خرید گوشت علاوه بر مهر دامپزشکی به برچسب روی لاشه که نوع و جنسیت دام کشتار شده مشخص است، توجه داشته باشند.

وی افزود: بازرسان بهداشتی دامپزشکی این شهرستان با نظارت بهداشتی بر دام‌های کشتار شده تلاش می‌کنند تا گوشت بهداشتی و سالم در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گیرد.

بصیری‌محمدپور با تأکید بر اینکه کشتار دام‌ها باید در کشتارگاه‌های بهداشتی صورت گیرد تا از انتشار بیماری جلوگیری شود، خاطرنشان کرد: در کشتارگاه‌های تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی علاوه بر حضور دامپزشک ناظر که وظیفه بازرسی بهداشتی لاشه‌ها را به عهده دارد، روحانی ناظر شرعی حاضر در کشتارگاه بر نحوه ذبح اسلامی دام‌ها نظارت دارند.

وی در ادامه با اشاره به پلمب منزل و مغازه یک واحد عرضه‌کننده غیرمجاز موادخام دامی در این شهرستان، اظهار کرد: طی بازدید و بازرسی پی در پی بازرسان اداره دامپزشکی و اخطار در زمینه ممنوعیت فعالیت یک واحد مرغ‌فروشی که اقدام به فروش مرغ به صورت غیرمجاز و قطعه‌بندی آن در داخل حیاط منزل و مغازه خود می‌کرد، با هماهنگی مراجع قضایی و اخذ حکم ورود به مکان متخلف، سرانجام با همکاری و هماهنگی اداره پلیس اطلاعات به محل رجوع و واحد مذکور پلمب شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسدآباد تصریح کرد: مردم از مرغ و آلایشات مرغی بسته‌بندی شده که دارای لیبل و تاریخ مصرف و شرایط نگهداری آنها در دمای مناسب صفر تا 4 درجه سانتیگراد هستند، استفاده کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: