• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-4594-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بازخوانی وصيت‌نامه شهید «صحبت‌اله خزايى»؛

سعی کنید با رعايت حجاب مشت محكمی بر دهان دشمنان اسلام بزنيد

شهدا مظهر ایثار و فداکاری هستند بنابراین خبرگزاری ایسنا به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اقدام به بازخوانی وصیت‌نامه‌های شهدای استان کرده است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، وصیت‌نامه شهدا حاوی نکاتی است که اسوه اخلاق، ایثار و رشادت است و این موضوع می‌تواند به عنوان مهمترین عامل برای مقابله با تهاجم فرهنگی مورد اهتمام بیش از پیش قرار گیرد.

حال دست به انتشار گزیده وصیت‌نامه  شهید « صحبت‌اله خزايى» می‌زنیم.

بسم الله الرحمن الرحيم

براى ملت ما شهادت يك رستگارى بزرگ است و بچه خردسال و پيرمرد بزرگ آرزوى شهادت مى‌كنند.  امام خمينى

به نام ايزد يكتايى كه قدرتش بر چهره كائنات روشن است و اطاعتش موجب قرب به او و غربت از ماديات است. اوست كه با فرستادن پيامبران راستين انسان را به وادى توحيد رهنمون گشت و سعادت را هدف انسان قرار داد و هم اوست كه بخشنده‌ترين بخشندگان است. و با سلام و درود بيكران بر امام عصر حضرت مهدى(عج ) و بر نايب بر حقش امام خمينى و بر تمامى شهداى راه حق و آزادى.

اگرچه كوچكتر از آنم كه افتخار شهادت را داشته باشم اما به هر حال چون سعادت حقيقى در اين راه است آن را انتخاب کرده و گام در اين راه گذاشته و تنها هدفم جلب رضاى خداست چرا که هر هدفى جز اين هدف پوچ و بى‌ارزش است و بزرگترين سعادت رسيدن به مقام قرب‌الهى است و انسان تا خدا را نشناسد به اين هدف پى نخواهد برد.

ما با بهره گرفتن از مكتب حيات‌بخش اسلام كه مكتب خاص الهى است، در اين برهه خاص زمان به رهبرى نايب امام عصر در حال پيمودن چنين راهى هستيم. ما در اين راه گام گذاشته و مسلما به يكى از اين دو هدف خواهيم رسيد يا دشمن را بكشيم و يا خود كشته شويم، هر دو جلب رضاى پروردگار يكتاست.
از اين بهتر چه چيزى وجود دارد. تنها به اين وسيله انسان آرام خواهد گرفت و همانا كه خداوند در اين‌باره مي‌فرمايد «والذين جاهد وافينا لنهدينهم سبلنا»، ما راه‌هاى خود را به آنان كه در راهمان جهاد كردند نشان خواهيم داد.

اى پدر و مادرم در مرگ من گريه نكنيد بلكه شادى كنيد و منافق را شاد نكنيد. مادرم بر تو واجب است زينب‌گونه صبر كنى و پدرم تو نيز به خاطر اسلام صبر كن و قلب دشمنان اسلام را به درد آور چرا كه صبر ستون ايمان است و صبر بيش از هر چيز ايمان را قوى مى‌گرداند، تازه اگر صبر نكنيد چه بايد بكنيد. جان انسان بى‌ارزش است مگر به خاطر خدا فدا شود از اين بهتر چه چيز هست.

اى خواهرانم در اين راه مقدس وظيفه شما چيزى از ديگران كم نيست و سعى كنيد با رعايت حجاب مشت محكم خود را در ادامه راه شهدا بر دهان دشمنان اسلام بزنيد و در امر انجام نماز كوچكترين كوتاهى روا نيست و نمازتان را اول وقت بخوانيد كه بسيار ارزشمند است و اما شما اى برادرانم بايد پيرو خط امام عزيزمان باشيد و بايد با رفتارتان و عملتان منافقان را بيش از پيش مأيوس‌تر کنید تا بدينوسيله قلب امام زمان(عج ) و رهبر عزيزمان را شاد كنيد كه مسلما خشنودى خداى تعالى در آن است.

در پايان از تمامى آشنايان و دوستان حلالى مى‌طلبم. خواهشمندم بدي‌هاى مرا به بزرگى خودتان ببخشيد. خداوند به همه شما پاداش خير عنايت فرمايد. صحبت‌اله خزايى

خدايا خدايا تا انقلاب مهدى خمينى را نگهدار

براى ملت ما شهادت يك رستگارى بزرگ است

زندگینامه شهید صحبت‌اله خزایی

ســوم فروردین‌ماه سال 1341 در روستاي رودباري شهرستان نهاوند از توابع استان همدان و در خانواده‌ای ساده‌زیست و مذهبی دیده به جهان گشــود. به علت مشکلات موجود و کمبود امکانات موفق به تحصیل نشد و تنها در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت و مشغول کار شد.

در سال‌های انقلاب در کنار مردم انقلابی نهاوند در راهپیمایی و مبارزات انقلابی شرکت کرد و در راه پیروزی انقلاب گام برداشت و در این راه از هیچ اقدامی فروگذار نبود.

با آغاز جنگ تحمیلی داوطلبانه روانه جبهه‌های نبرد شد و به عنوان بسیجی در عملیات‌های متعدد شرکت کرد تا اینکه پس از سال‌ها مجاهدت در راه خدا در پنجم اسفندماه سال 1364 در منطقه عملیاتی فاو عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید و به کاروان عظیم شهدا پیوست. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: