• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9612-8897-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گفتگو

نقش پررنگ بسیج سازندگی ملایر در محرومیت‌زدایی

مسئول بسیج سازندگی ملایر در رابطه با برنامه بسیج سازندگی در جهت رفع محرومیت در مناطق محروم شهرستان، گفت: برنامه بسیج سازندگی در مرحله اول شناسایی نقاط محروم است.

سرهنگ دوم پاسدار علی سیاووشی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، افزود: در ادامه مستندسازی و همکاری با دستگاه‌های ذیربط نسبت به رفع محرومیت نقاط مختلف و برطرف کردن محرومیت در حد توان و اعتبار لازم در اولویت ما قرار دارد.

وی یادآور شد: نیکوکاری، کاری حسنه و سرشار از ثواب است اما باید این موضوع مختص دو یا سه روز نباشد و باید از ظرفیت‌های اقشار بسیج در این زمینه استفاده کرد تا بتوان خدمتی به خلق‌الله کرد.

سیاووشی درباره اهمیت کمک‌رسانی به محرومان و دستگیری از قشر ضعیف جامعه، گفت: اهمیت کمک‌رسانی به محرومان و دستگیری از همنوع باید جزء فلسفه وجودی خدمت به مردم باشد همانطورکه ائمه‌اطهار و معصومان(ع) در این مورد احادیث زیادی روایت کردند که باعث می‌شود فرق بین فقیر و غنی مشخص شود و این مسأله باید بین مسئولان و دستاندرکاران نظام، سرلوحه کار قرار گیرد.

وی در رابطه با اقدامات بسیج سازندگی ناحیه در هفته نیکوکاری اظهار کرد: جلسه هماهنگی با حضور رئیس کمیته امداد و رئیس آموزش و پرورش سه بخش سامن، جوکار و زند مرکزی مبنی بر لزوم استفاده از ظرفیت بسیج در کمک و امدادرسانی به پرسنل کمیته امداد برگزار شد.

سیاووشی به برپایی چندین چادر توسط بسیجیان با صندوق‌های کمیته امداد در محل و میادین اصلی شهر و استفاده از گروه‌های جهادی در حمایت و کمک به جمع‌آوری وجوهات نقدی و غیرنقدی اشاره کرد و افزود: نقش بسیج سازندگی، تشویق و ترغیب بسیجیان برای حمایت و مساعدت کمیته امداد در توزیع و جمع‌آوری صندوق‌ها در بین اقشار مردم و بسیج و استفاده همه‌جانبه از ظرفیت بسیج در پایگاه‌های محلات بوده است.

مسئول بسیج سازندگی ملایر خاطرنشان کرد: گروه‌های جهاد مستقر با برپایی چادر در منطقه هدف و میدان امام حسین(ع) نسبت به جمع‌آوری کمک‌های مردمی و وجوهات نقدی اقدام و از ظرفیت بسیج استفاده کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: