• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-8997-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل دامپزشکی استان همدان:

نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی در ایام نوروز تشدید می‌شود

مدیرکل دامپزشکی استان همدان از اجرای طرح تشدید نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی در ایام نوروز خبر داد.

دکتر محمودرضا رسولی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، تصریح کرد: طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی دامپزشکی بر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی در ایام نوروز از 25 اسفندماه آغاز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: به منظور حفظ سلامت و امنیت‌غذایی هم‌استانی‌ها و مسافران نوروزی اکیپ‌های ثابت و سیار نظارت بهداشتی اداره‌کل دامپزشکی در مرکز استان و شهرستان‌های همدان همزمان با سراسر کشور ساماندهی و تجهیز شده است.

رسولی با بیان اینکه تعداد 25 اکیپ ثابت و 22 اکیپ سیار، متشکل از کارشناسان این اداره‌کل در دو نوبت صبح و عصر، نظارت‌های بهداشتی را در جای جای استان همدان بر عهده خواهند داشت، افزود: در این طرح تمامی اماکن تولید، پخش، بسته‌بندی، قطعه‌بندی و عرضه موادخام دامی از قبیل رستوران‌های بین‌راهی، درون‌شهری، سردخانه‌های نگهدارنده مواد پروتئینی، مراکز تولید، نگهداری و عرضه انواع گوشت قرمز و سفید، تهیه غذاها، هتل‌ها و مهمانسراها به طور مستمر و منظم بازدید و کنترل خواهند شد.

وی یادآور شد: شهروندان ضمن توجه ویژه به تاریخ تولید و انقضای گوشت‌های بسته‌بندی شده، از خرید گوشت مرغ فاقد بسته‌بندی، گوشت قرمز فاقد مهر و لیبل دامپزشکی، آلایش دامی بدون بسته‌بندی و یا فرآورده‌های خام دامی منجمد و غیرمنجمد با برچسب مخدوش خودداری کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان در پایان گفت: هم‌استانی‌ها و مسافران نوروزی می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در عرضه مواد غذایی با منشأ دامی با تلفن 1512 «سامانه ارتباط مردمی دامپزشکی» در سراسر استان تماس بگیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: