• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-7890-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

توسعه همدان مستلزم تدوین طرح جامع ترافیک و مطالعات ترافیکی

معاون امور عمرانی استانداری همدان با تأکید بر اینکه در حال حاضر طرح جامع ترافیک استان تدوین شده است، گفت: توسعه شهری با تدوین این طرح و مطالعات ترافیکی انجام می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمودرضا عراقی ظهر امروز در شورای هماهنگی ترافیک استان همدان، با بیان اینکه مطالعه ترافیک یک علم است اما در حال حاضر متخصص زیادی ندارد، افزود: یک تصمیم ترافیکی خوب می‌تواند از هزینه‌کرد صدها میلیارد تومان جلوگیری کند به طوریکه از طرح‌های ترافیکی باید در جهت بهره‌وری مناسب از کارها و بهبود عبورومرور استفاده شود.

وی با تأکید بر اینکه سیاست ما انسان‌محور بودن در عبورومرور شهری و با دوچرخه است، ادامه داد: بسیاری از شهرهای صنعتی دنیا به سمت ماشینی‌شدن رفته‌اند اما دوباره پیاده‌روی را برگزیده‌اند بنابراین ما نباید آزمون آنها را دوباره بیازماییم.

عراقی به آماده‌باش شرکت‌های بیمه خودرو در ایام عید تأکید کرد و یادآور شد: باید اقدامات لازم در این راستا به منظور خدمت‌رسانی بهتر به مردم انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: کسب برندهای مختلفی همچون شهر ملی مبل و منبت برای ملایر و شهر جهانی سفال ارزشمند هستند چرا که از میان رقبای بسیار برگزیده شده‌اند.

عراقی در ادامه به رویدادهای مهم گردشگری در سال آینده همدان اشاره کرد و گفت: در ایام نوروز علاوه بر ایجاد تهمیدات لازم برای جذب مسافران، باید به تبلیغات رویداد «همدان 2018» نیز پرداخته شود.

وی خاطرنشان کرد: مایه افتخار مردم این استان است که از مجموع سه رویداد مهم گردشگری در سال آینده دو مورد آن در همدان برگزار می‌شود.

معاون استاندار همدان با بیان اینکه تا کنون برای آماده‌سازی استان برای جذب گردشگر در نوروز اقدامات خوبی همچون آماده‌سازی ورودی‌های شهر انجام شده است، گفت: آشکارسازی و برطرف کردن خطر در نقاط حادثه‌خیز و مکانیزه کردن پل‌های عابرپیاده از جمله حقوق شهروندی است که باید به صورت ویژه اقداماتی انجام داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: