• سه شنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-291-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان خبر داد:

توزیع ۱۰۲ هزار شانه تخم مرغ در بازار نوروز همدان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از توزیع ۱۰۲ هزار شانه تخم مرغ در بین شهروندان استان در راستای تنظیم بازار نوروزی خبر داد.

منصور رضوانی جلال در گفت وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اعلام این خبر، ظهار کرد: ۵۶ هزار شانه تخم مرغ وارداتی و۴۶ هزار شانه تخم مرغ تولید داخل برای تنظیم بازار در بین شهروندان توزیع شده است.
‍ 
رضوانی جلال از توزیع ۷۵ تن گوشت قرمز منجمد در بین شهروندان در ایام نوروزی خبر داد و گفت: گوشت قرمز در بین فروشگاه های زنجیره ای و واحد های واجد شرایط  حفظ زنجیره سرد به منظور توزیع بین شهروندان و تنظیم بازار توزیع شده است.

افزایش بهره وری در کشاورزی ضروری است 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به تدبیر مقام معظم رهبری در نامگذاری امسال با عنوان سال "حمایت از کالای ایرانی" گفت: امسال باید در راستای افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی حرکت کنیم.

وی افزایش بهره وری را راهکار اساسی و مهم برای تحقق شعار سال عنوان کرد و ادامه داد: بسیاری از پارامتر های اثرگذار در بخش کشاورزی با افزایش بهره وری بهبود می یابند بنابراین برنامه های مرتبط با افزایش میزان بهره وری در آب، خاک و  تولید محصولات کشاورزی باید مد نظر فعالان این بخش قرار گیرد.

وی افزود: افزایش بهره وری در بخش کشاورزی اشتغالزایی، تولید ثروت و حمایت از تولید را به دنبال دارد.

رضوانی جلال گفت: هر چند در ارائه تسهیلات و رونق تولید همچنین اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی اقدامات خوبی توسط این سازمان صورت گرفته اما در سالجاری برای  بهبود شرایط بخش کشاورزی با توجه به محدودیت ها باید اقدامات گسترده تری برنامه ریزی و اجرا شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اجرای هشت هزار و 500 هکتار سیستم آبیاری نوین در باغات استان همدان در سال گذشته، افزایش سطح تجهیز مزارع را به سیستم های آبیاری نوین ضروری دانست و گفت: برای افزایش بهره وری آب اجرای سامانه های آبیاری نوین و قطره ای اهمیت بسیاری دارد.

رضوانی جلال خاطرنشان کرد: با وجود محدودیت ها باید طرح هایی مورد اجرا قرار گیرند که میزان تولید محصولات را از نظر کمی و کیفی افزایش دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: