• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-1697-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رنجبرزاده مطرح کرد

استفاده از کالای ایرانی، شاه‌کلید رفع معضل بیکاری/باید سلسله مراتب فرهنگی را تقویت بخشیم

یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده از کالای ایرانی شاه کلید رفع معضل بیکاری کشور بوده و مسئولتن باید در این رابطه پیشتاز باشند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، اکبر رنجبرزاده در نخستین شورای اداری سال 97 در شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: باید همه مردم و مسئولان دست در دست هم به حمایت از کالای ایرانی اهمیت داده و توجه ویژه ای داشته باشند و تنها شعار سال به لفظ محدود نشود.

وی با بیان اینکه باید از تجربیات سال گذشته بنایی درست کنیم تا خطاها را در سال پیش رو بکاهیم و به چشم اندازهای نظام دست یابیم، افزود: اشتغال و معیشت مردم از مشکلات سال گذشته کشور بود و در این راستا سال گذشته به چشم انداز واقعی دست نیافتیم.

وی تصریح کرد: مردم نگران هستند و گله مندی مردم از مسئولان در کل کشور بالاست و احساس می کنند مسئولان همه همت خود را برای حل مشکلات مردم به کار نمی گیرند که باید اجازه ندهیم این گسست بین مردم و مسئولان ایجاد شود.

رنجبرزاده با تأکید بر اینکه وحدت بین مسولان به تنهایی ما را به سرمنزل مقصود نخواهند رساند، اظهار کرد: همه مدیران و مسئولان باید در رفع موانع و مشکلات دستگاه های مختلف اداری با کمک یکدیگر بکوشند.

نماینده اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه یکی از ثروت ها را انسجام درون گروهی برشمرد و گفت: باید یار و کمک کار همدیگر بوده و برای رفع مشکلات شهرستان هر برنامه ای که به ذهنمان می رسد، برای یکدیگر تجویز کنیم .

وی با بیان اینکه معضل بیکاری در کشور جدی و اساسی است، خاطرنشان کرد: در راستای شعار امسال باید پایه ریزی کرده و حتی کارگروه تشکیل دهیم و با این راهکار مردم را به حمایت از کالای ایرانی ترغیب و تشویق کنیم و مدیران خود در حمایت از تولید ایرانی باید پیشتاز باشند.

رنجبرزاده با اشاره به اینکه اجرای عدم ورود قاچاق کالا و غیرضروری خارجی به کشور در تحقق شعار سال از نقش موثری برخوردار خواهد بود، اضافه کرد: اگر در پایان سال در تحقق شعار سال نمره قبولی کسب نکنیم مردم ما را نخواهند بخشید چرا که خانواده ها نگران اشتغال جوانان خود هستند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه اگر می خواهیم موتور توسعه شهرستان شتاب بگیرد باید به یکدیگر کمک کنیم، افزود: اسدآباد نیازمند عزم جدی و اراده قوی بوده و به تنهایی مسئولان قادر به حرکت و انسجام شهر که منجر به رضایتمندی مردم شود نخواهند بود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید مشکلات را با یکدیگر به اشتراک بگذاریم و حتی و در مرتفع شدن مشکلات بکوشیم، اظهار کرد: مدیران و مسئولان ادارات می توانند از فرصت فضای مجازی با تشکیل گروه در وقت هیا اضافه و آزاد مشکلات و ضعف های موجود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و با یکدیگر مرتبط شوند.

رنجبرزاده در ادامه با اشاره به زیرساخت های شهرستان اسدآباد، تصریح کرد: پایه ای و اساسی برای شهرستان اسدآباد کار نشده و برخی ضعف وجود دارد .

وی با بیان اینکه اخلاق و فرهنگ را در کشور نهادینه نکرده ایم و در این دو گزینه دارای ضعف هستیم، افزود: با وجود محاسن فراوان فضای مجازی هیچ یک از کاربران فضای مجازی در داخل کشور به تحریم شرکت مکنا که جزء شرکت های ایرانی مهم دنیا بوده و دانشمندان نخبه و برجسته این شرکت تحریم شده اند، انتقاد و اعتراض نکردند و این امر نشان از ضعیف شدن عرق ملی دارد و باید سلسله مراتب فرهنگی را تقویت بخشیم.

رنجبرزاده با تأکید بر اینکه پایه فرهنگی و نهادینه شدن اخلاق در کشور ضعیف شده است، گفت: باید برخی کارها را با ترغیب و تشویق نهادینه کرد تا شهرستان نیز در راستای توسعه اوج گیرد.

 نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی از اختصاص 17 میلیارد تومان بودجه در مرحله اول برای احداث راه‌آهن و اتصال این شهرستان به شبکه ریلی کشور خبر داد و  اظهار کرد: بودجه کلی پروژه احداث راه‌آهن در اسدآباد 650 میلیارد تومان بوده که در مرحله اول برای امسال، 17 میلیارد تومان بودجه در راستای این طرح لحاظ شده است.

وی با اشاره به اختصاص 3 ردیف بودجه برای این شهرستان در قانون مجلس خاطرنشان کرد: اختصاص ردیف بودجه برای آزادراه همدان- اسدآباد- کرمانشاه، اتصال اسدآباد به شبکه ریلی کشور و احداث دانشکده بهداشت 3 ردیف بودجه اختصاص یافته در قانون مجلس بوده که اتفاق افتاده است.

رنجبرزاده با بیان اینکه اختصاص ردیف بودجه برای راه‌آهن در اسدآباد یک کار زیربنایی اساسی بوده، افزود: موافقت اتصال خط آهن تهران- همدان- سنندج به اراک- ملایر- کرمانشاه از مسیر داشبلاغ- اسدآباد در سفر سال گذشته نوبخت، معاون رئیس جمهور به اسدآباد در دولت یازدهم اخذ شد و با پیگیری و تلاش‌ها بودجه مرحله اول این طرح با اعتباری افزون بر 17 میلیارد تومان برای امسال اختصاص یافت.

نماینده اسدآباد در خانه ملت با اشاره به اینکه برای آزادراه کربلا از مسیر اسدآباد 7 میلیارد تومان بودجه در مجلس گذاشته شده است، یادآور شد: ساخت و تولید رینگ آلومینیوم ماشین در اسدآباد قرار است ایجاد شود که این امر نیز نیازمند 720 میلیارد تومان اعتبار خواهد بود

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: