• پنجشنبه ۱۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-692-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده رزن اعلام کرد

بروکراسی اداری مانع اصلی تولید در ایران

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از موانع اصلی تولید، وجود بروکراسی اداری است که دامنگیر کشور شده است، گفت: قانون پیچیده امور مالیاتی، بهره بانکی بالا و واردات بی‌رویه کالا از جمله موانع ها است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حسن لطفی پنجشنبه 16 فروردین در نخستین شورای اداری سال 97 استان همدان، با بیان اینکه لازمه جامعه مطلوب سه محور بوده و در رأس آن عقلانیت است، اظهار کرد: تمام علمای دینی ما متفق‌القول هستند که هر آنچه عقل به آن حکم می‌کند شرع هم بر آن حکم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه جامعه عاری از ظلم و بی‌عدالتی، فقر و تنگدستی، تزویر و ریا جامعه مطلوب است، ادامه داد: در جامعه مطلوب حقوق شهروندی، حقوق فردی و حقوق مدنی رعایت می شود و شهروندانی آگاه و تکلیف‌مدار رشد می‌کنند تا بتوان نشاط اجتماعی را حاکم کرد.

وی با اشاره به اینکه تاریخ سیاسی کشور نشان داده هرگاه دولت‌ها با تدبیر و عقلانیت جامعه را اداره کرده‌اند به اهداف دست یافته‌ایم، لازمه دوم جامعه مطلوب را اخلاق مداری دانست و تصریح کرد: امروزه اخلاق و مکارم اخلاقی در جامعه کمرنگ شده که تأثیر بسیاری در ناهنجاری های اجتماعی داشته است.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع سوم قانونمداری است که انتظار داریم همه با رعایت قانون نسبت به اجرای عدالت اقدام کنند، ادامه داد: مقام معظم رهبری امسال را به نام «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری کردند و راه را نشان دادند؛ موانع متعددی در راه تولید و کالای ایرانی وجود دارد که باید رفع شود.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم شعار سال تحقق پیدا کند وظیفه ما نمایندگان تنقیح قوانین است، افزود: وظیفه مدیران تسهیل بوروکراسی اداری و قوانین است.

لطفی با بیان اینکه مهرماه سال گذشته سفری به چین داشتیم، یادآور شد: به قسمتی از بازار چین رفتیم که در 60 مغازه یک نفر با یک گونی و کارتن نشسته بودند، وقتی در مورد آنها سوال کردم گفتند این افراد کالای چینی را به کشورهای مختلف قاچاق می کنند و حتی یکی از این افراد گفت در گمرک ایران آدم داریم و به راحتی از آن عبور می‌کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: