• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-2797-5
  • خبرنگار : 81113
  • منبع خبر : گفتگو

یک مدرس دانشگاه در نهاوند:

حمایت از تولیدات داخلی به فرهنگ و خواست همگانی تبدیل شود

یک مدرس دانشگاه در نهاوند گفت: حمایت از کالاها و تولیدات داخلی باید به عنوان یک وظیفه عمومی و همگانی مورد توجه قرار گیرد و این امر فقط مختص مردم نیست بلکه همه سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی و مسئولان نیز باید در عمل نشان دهند خواهان تشویق و حمایت از تولیدات داخلی هستند.

مهرداد هوشمند در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: حمایت از تولیدات و فرآورده‌های داخلی می‌تواند به پویایی و رونق‌بخشی تولید و صنعت کمک کرده و زمینه را برای افزایش اشتغال و بهبود کسب‌وکار در جامعه فراهم و به رشد و توسعه اقتصادی جامعه کمک کند بنابراین این موضوع باید به عنوان یک فرهنگ و خواست همگانی مورد توجه و نظر بخش‌های مختلف جامعه قرار گیرد و فرهنگ حمایت از تولیدات داخلی در جامعه نهادینه شود.

وی ادامه داد: رسانه‌های جمعی و دانشگاه‌ها نقش موثری در حمایت از تولیدات داخلی دارند و می‌توانند با آموزش و تبلیغات مناسب و افزایش آگاهی‌های عمومی و فرهنگ‌سازی می‌توانند در ترغیب مردم و مسئولان به استفاده از کالاهای داخلی نقش موثری داشته باشند و به ارتقاء فرصت‌های شغلی کمک کرده و با برگزاری نشست‌های علمی و تخصصی راه‌های حمایت از تولیدات داخلی و رونق اشتغال و تولید و موانع کسب‌وکار را بررسی کنند.

هوشمند افزود: حمایت و پشتیبانی از تولیدات داخلی تأثیرات مثبتی در رشد و توسعه اقتصادی جامعه دارد و موجب تقویت روحیه خودباوری و استقلال و افزایش تولیدات داخلی و حمایت از سرمایه‌گذاری و ارتقاء کیفیت تولیدات داخلی خواهد داشت.

این کارشناس علوم اجتماعی در نهاوند در پایان خاطرنشان کرد: برنامه‌ها و اقدامات مادر این زمینه باید به گونه‌ای باشد که موجب ارتقاء کیفیت کالاها و تولیدات داخلی شود و نباید کیفیت را فدای کمیت کرده و نباید محصولات با کیفیت پایین را به بازار ارائه دهیم و به کیفیت و مرغوبیت کالاها و تولیدات توجه کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: