• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-1791-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

عضو هیئت مدیره خانه صنعت استان همدان:

برای حمایت از کالای ایرانی باید نرخ بهره‌های بانکی کاهش یابد

عضو هیئت مدیره خانه صنعت استان همدان با تأکید بر اینکه تا زمانی‌که موانع تولید برداشته نشود کشور رشد نمی‌کند، گفت: برای حمایت از کالای ایرانی باید نرخ بهره‌های بانکی کاهش یابد.

قربانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه وقتی شعار سال محقق می‎شود که بهره‌های بانکی کاهش یابد، اظهار کرد: بروکراسی وحشتناک اداری و سیستم پوسیده دولتی موانعی است که در سرراه تولید وجود دارد.

وی نگاه غیرکارشناسانه در مدیران میانی را از دیگر موانع تولید در کشور دانست و تصریح کرد: دولت باید ورشکستگی را تسهیل کند تا تولیدکننده از ورشکستگی نترسد چرا که در حال حاضر در کشور ما ورشکسته‌ها بدون حمایت قانونی هستند و تا زمانی‌که اینطور باشد کسی تمایلی به سرمایه‌گذاری ندارد.

قربانی با تأکید بر اینکه بسیاری از تولیدکنندگان در زندان به‌سر می‌برند، افزود: ابزار حمایت از تولیدکننده و کیفیت در دست دولت است به‌طوریکه افزایش نرخ ارز و کارگر گران می‌شود که این موضوع باعث بی‌کیفیتی تولیدات می‎شود.

عضو هیئت مدیره خانه صنعت استان همدان اظهار کرد: متأسفانه دولت به هرکسی مجوز راه‌اندازی واحد تولیدی می‌دهد این درحالیست که مجوز باید به افراد با صلاحیت داده شود.

وی ادامه داد: دانش فنی و تحصلات، تمکن مالی و اقتصادی فرد متقاضی باید درنظر گرفته شود و جوان‌ها باید در کنار کسانی قرار بگیرند که تمکن مالی دارند.

وی بیان کرد: خانه صنعت یک NGO بخش خصوصی است و باید قانونگذاری در کشور صورت بگیرد تا این نهادها تقویت شوند درحالیکه در کشور ما نمایندگان بدون اطلاع طرح‌های ضدتولید تصویب می‌کنند.

قربانی با تأکید براینکه برای حمایت از کالای ایرانی باید کیفیت افزایش یافته و موانع تولید برداشته شود، یادآور شد: نرخ بهره‌های بانکی کاهش یابد و دروازه کشور بر روی کالای خارجی بسته شود تا حمایت از کالای داخلی صورت گیرد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: