• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-2191-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان:

جابجایی 2 روستا در سرپل ذهاب در شرف پیگیری است

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان با بیان اینکه بازسازی 7400 واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه به استان همدان واگذار شده است، گفت: تا کنون عملیات آواربرداری 2700 واحد مسکونی در منطقه زلزله‌زده سرپل ذهاب توسط تیم همدان انجام شده است.

حسن ظفری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: احداث 3200 واحد مسکونی و تعمیر 4200 واحد در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه به بنیاد مسکن استان همدان واگذار شده به‌طوریکه در مجموع مسئولیت بازسازی 7400 واحد مسکونی به همدان واگذار شده است.

وی یادآور شد: با تلاش تیم اعزامی استان همدان تا کنون تمامی واحدهای تعمیری تشکیل و تکمیل پرونده داشته و اطلاعات آنها در سامانه بازسازی درج و به نظام بانکی معرفی شده که در حال حاضر از 4200 واحد تعمیری 3400 واحد موفق به عقدقرارداد با نظام بانکی شده است.

ظفری با بیان اینکه نزدیک 2000 واحد تعمیری پایانکار اخذ کرده است، افزود: پیش‌بینی می‎شود تعمیر واحدهای آسیب‌دیده در زلزله کرمانشاه تا پایان اردیبهشت به اتمام برسد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان با اشاره به احداث 3200 واحد مسکونی درمنطقه زلزله‌زده سرپل ذهاب، خاطرنشان کرد: ارزیابی موردنظر کارشناسان انجام شده و تمامی این واحدها به بانک معرفی شده و ثبت اطلاعات آنها در سامانه بازسازی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: از 3200 واحد مدنظر تا کنون 2700 واحد آواربرداری شده و بیش از 2500 واحد کانکس در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

وی گفت: در حال حاضر بیش از 1000 واحد پی‌سازی، بیش از 600 واحد نصب اسکلت و اجرای سقف بیش از 300 واحد در منطقه زلزله‌زده سرپل ذهاب صورت گرفته است.

ظفری با اشاره به اینکه تغییر کاربری 250 فقره پرونده که متقاضیان به دلایل مختلف درخواست داشتند توسط کادرفنی و مهندسی همدان انجام شده و به مرحله اجرا درآمده است، یادآور شد: جابجایی 2 روستا در سرپل ذهاب به علت واقع شدن بر روی گسل در شرف پیگیری است که پیش‌بینی می‌شود ظرف یک‌ماه آینده انجام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: