• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-293-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا تأکید کرد

تولیدات داخلی بر مبنای دانش و سلایق روز تهیه شود

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا با اشاره به شعار سال مبنی بر «حمایت از کالای ایرانی» تأکید کرد: تولیدات داخلی در صورتی قابلیت حمایت خواهند داشت که بر مبنای دانش و سلایق روز تهیه شده باشند.

دکتر یعقوب محمدی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با تأکید بر اینکه کالای تولید شده بر مبنای دانش پایدار خواهد بود، افزود: نباید به جنبه تولید کالا در کشور به صورت صرف نگاه کرد بلکه باید تولید همراه با علم و دانش باشد تا مبنای توسعه قرار گیرد.

وی به تقویت تولیدات دانش‌بنیان تأکید کرد و ادامه داد: در صورتی‌که تولیدکننده شاخصه علمی را در تولید کالا مورد توجه قرار دهد کالای خوب و مورد نیاز جامعه را تولید خواهد کرد و چرخه اقتصاد به چرخش بر خواهد گشت.

محمدی‌فر با اشاره به شناسایی نیازهای واقعی در بازار هدف اظهار کرد: باید سلایق جامعه را نیز درنظر گرفت تا در رقابت‌های بازار پیروز شد.

وی مصرف‌کنندگان را عامل مهمی در حمایت از کالای ایرانی دانست و گفت: مصرف‌کنندگان باید توجه کنند که بسیاری از کالاهای با کیفیت امروزی در گذشته از جمله کالاهای کم‌کیفیت بودند که با انتخاب مصرف‌کنندگان وارد چرخه رقابت شده و کیفیت خود را ارتقاء دادند بنابراین هر ایرانی که موافق اشتغالزایی جوانان است، باید از کالاهای ایرانی خریداری کند تا مشکل اشتغال آنها حل و چرخ اقتصاد رونق گیرد.

وی با بیان اینکه ارکان حکومتی هم باید ابتدا به حمایت از کالای ایرانی اعتقاد پیدا کرده و در اعمال خود پدیدار کنند، خاطرنشان کرد: دولتمردان باید برندهای ملی ما را معرفی کرده و مزیت‌های نسبی هر یک را بازگو کنند.

رئیس‌ دانشگاه بوعلی‌سینا در ادامه یادآور شد: دانشگاه بنابر وظایف ذاتی خود از کالاهای خارجی که مشابه داخلی آن در کشور تولید می‌شود، خریداری نمی‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: