• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-2190-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل انتقال خون استان همدان اعلام کرد

اهدای بیش از 34 هزار واحد خون در همدان

مدیرکل انتقال خون استان همدان از اهدای 34 هزار و 873 واحد خون توسط اهداکنندگان مستمر در سال گذشته در سطح استان خبر داد.

دکتر افشین محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به مراجعه 52 هزار و 519 نفر از مردم برای اهدای خون در سال گذشته افزود: از این تعداد، فقط 34 هزار و 873 نفر اجازه اهدای خون پیدا کردند.

وی با بیان اینکه تقریبا 97 درصد مراجعه کنندگان به منظور اهدای خون را آقایان و 3 درصد را بانوان تشکیل می‌دادند، یادآور شد: از نیمه سال 95 تا کنون، استان همدان به همراه 15 استان دیگر تصمیم به حذف اهداکنندگان بار اول کرده به همین علت فاصله میان مراجعه‌کنندگان و اهداکنندگان در سال گذشته افزایش یافته است.

محمدی با بیان اینکه در سال گذشته 66.5 درصد اهداکنندگان خون مستمر و 33.5 درصد اهداکنندگان باسابقه بودند، ادامه داد: بیش از 90 درصد آلودگی‌های خونی از اهداکنندگان بار اول رخ می‌داد که به منظور افزایش ضریب سلامت خون اقدام به حذف اهداکنندگان بار اول کردیم.

مدیرکل انتقال خون استان همدان خاطرنشان کرد: در سال گذشته فقط 3 مورد آلودگی خونی از مجموع خون‌های دریافتی گزارش شده در حالیکه میزان آلودگی‌ها در سال 94 بیش از 105 مورد بوده است.

محمدی با تأکید بر اینکه آلودگی خونی در هیچ کجای دنیا به صفر نمی‌رسد، اظهار کرد: کاهش میزان آلودگی‌های خونی از 100 مورد به 3 مورد موفقیت بزرگی برای این مجموعه بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: