• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-2591-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی استان همدان خبر داد

پیش‌بینی برداشت 9000 تن کلزا از مزارع همدان

مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی استان همدان با تأکید بر اینکه وضعیت سبز محصول در مزارع کلزا عالی بوده و در مرحله گلدهی است، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال در استان همدان 9000 تن دانه روغنی از مزارع کلزا برداشت شود.

امیر لاهوتیان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه در سالجاری 4529 هکتار کلزا در استان همدان کشت شده است، اظهار کرد: سال گذشته به علت بد سبزی و خسارتی که به مزارع کلزا وارد شد، فقط از 3000 هکتار برداشت محصول صورت گرفت و میزان تولید کلزا 5690 تن بود.

وی با اشاره به اینکه وضعیت سبز محصول در مزارع گندم از شرایط خوبی برخوردار است، تصریح کرد: در گندم آبی در حال حاضر 70 درصد پنجه کامل، 10درصد پنجه و 20 درصد ساقدهی را مشاهده کرده و در گندم دیم نیز 50 درصد شروع پنجه‌زنی و 50 درصد پنجه کامل مشاهده شده است.

لاهوتیان با بیان اینکه سال گذشته 584 هزار تن گندم در استان تولید شده بود، افزود: در سالجاری 389 هزار و 891 هکتار گندم در استان همدان کشت شده است که پیش‌بینی می‌شود 650 هزار تن محصول از این سطح برداشت شود.

مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی استان همدان خاطرنشان کرد: امسال 42 هزار و 311 هکتار جو آبی در استان کشت شده که پیش‌بینی می‌شود 161 هزار تن محصول تولید شود و بیش از 65 هزار هکتار از مزارع استان زیرکشت جو دیم قرار گرفته که پیش‌بینی می‌شود 68 هزار تن محصول برداشت شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: