• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-2691-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرعامل آبفای همدان مطرح کرد

افزایش 10 درصدی مصرف آب در همدان/مردم کمک کنند تا تابستان را به خوبی پشت سربگذاریم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به افزایش 10 درصدی مصرف آب در فروردین‌ماه امسال نسبت به سال گذشته در همدان، از کاهش 32 درصدی حجم آب سد اکباتان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر ذخیره سد اکباتان 13 میلیون مترمکعب معادل 38 درصد حجم سد پر است.

سیدهادی حسینی‌بیدار در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه ذخیره سد اکباتان در فروردین سال گذشته 23 میلیون مترمکعب بوده است، افزود: در فروردین سال گذشته 70 درصد حجم سد پر آب بود که در سالجاری 23 درصد عقب هستیم.

وی ورودی سد اکباتان را در مدت مشابه سال گذشته 7000 لیتر در ثانیه اعلام و تصریح کرد: در سالجاری ورودی سد اکباتان 1000 لیتر در ثانیه است که نسبت به مدت مشابه سال 7 برابر کاهش یافته است.

حسینی‌بیدار خروجی سد را 650 لیتر در ثانیه دانست و یادآور شد: براساس برنامه در نیمه دوم سال 96 باید حجم سد اکباتان به 7 میلیون مترمکعب می‌شد اما این موضوع محقق نشد.

وی با تأکید بر اینکه بارش باران در کشور و استان همدان در مقایسه با بلند مدت 48 درصد کاهش دارد، ادامه داد: از ابتدای مهر تا کنون 138 میلیمتر بارش در استان رخ داده است در حالیکه در مدت مشابه سال گذشته 242 میلیمتر بارش در استان وجود داشت که نشان از کاهش 45 درصدی بارندگی دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به استفاده از آب رودخانه‌های خاکو و عباس‌آباد برای مصرف شرب همدان، گفت: از رودخانه خاکو و عباس‌آباد برای مصرف شرب همدان استفاده می‌شود تا برداشت از سد اکباتان کاهش یابد البته این موضوع تا زمانی تداوم خواهد داشت که بارندگی‌ها ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه هر چه بارندگی بیشتر باشد برداشت از رودخانه‌ها افزایش می‌یابد و از این طریق برداشت از سد کاهش خواهد یافت، اظهار کرد: برداشت از رودخانه خاکو 80 تا 150 لیتر در ثانیه و رودخانه عباس‌آباد 200 تا 220 لیتر در ثانیه است.

حسینی‌بیدار با اشاره به مهندسی مجدد در تأسیسات آبرسانی همدان، اضافه کرد: تمام شبکه‌های آبرسانی همدان هوشمند شده تا از این طریق مدیریت فشار و مدیریت مصرف آب صورت گیرد.

وی با تأکید بر کاهش فشار آب در نقاط مختلف همدان، خاطرنشان کرد: فشار آب را کم می‌کنیم تا بتوانیم آب را برای تابستان ذخیره کرده و مصرف آب را مدیریت کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه شرکت آبفا دغدغه دارد تا نارسایی برای مردم پیش نیاید، تأکید کرد: مردم استان در مدیریت مصرف آب کمک کنند تا بتوانیم تابستان را به خوبی پشت سر بگذاریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: