• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-2891-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس اتاق اصناف استان همدان مطرح کرد

کالای ایرانی در واحدهای صنفی همدان عرضه می‌شود

رئیس اتاق اصناف استان همدان با تأکید بر تحقق شعار سال و حمایت از کالای ایرانی، گفت: مردم و کسبه و تولیدکنندگان باید پاشنه کشیده از کالای ایرانی حمایت کنند.

احمد گازرانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: شعارهای سال‌های گذشته در حد شعار باقی می‌ماند و متأسفانه مسئولان کاری انجام نمی‌دادند اما امسال مقام معظم رهبری شعار سال را به مردم و مسئولان تأکید داشتند بنابراین همه باید پاشنه کشیده وارد میدان شوند.

وی با تأکید بر اینکه جنس خارجی به راحتی وارد کشور می‌شود، تصریح کرد: مبارزه با قاچاق کالا مورد تأکید بوده اما همواره در این زمینه مشکل وجود دارد و نیاز به همت عمومی در مبارزه با قاچاق کالا نیاز است.

گازرانی با اشاره به اینکه حمایت از کالای ایرانی نیاز به دادن وام‌های بدون بهره دارد، خاطرنشان کرد: پرداخت وام‌هایی با بهره 28 درصد حمایت از تولیدکننده داخلی محسوب نمی‌شود و اگر بنا باشد از تولید داخلی حمایت شود باید وام‌های بدون بهره به تولیدکنندگان داده شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه در کشور ما بالاترین مالیات از تولیدکنندگان گرفته می‌شود، افزود: سازمان امور مالیاتی فقط به دنبال وصول مالیات بوده و به فکر ایجاد شغل نیست در حالیکه نیاز است تمام دستگاه‌های استان دست به دست هم دهند و از تولیدکنندگان حمایت کنند.

رئیس اتاق اصناف استان همدان با تأکید بر حمایت اتاق اصناف از کالای ایرانی، تصریح کرد: تلاش اصناف این است که در تمام فروشگاه‌های استان کالای ایرانی عرضه شود اما متأسفانه دستفروشان و بساط‌گستران جنس خارجی با قیمت پایین می‌فروشند و مردم به سمت آنها تمایل پیدا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز جنس خارجی به راحتی و با قیمت ارزان‌تری وارد شهر می‎شود، بیان کرد:  شب عید دستفروشان اجازه ندادند مغازه‌داران همدان کسب و کاری داشته باشند و مدیریت شهری در این زمینه ضعف داشت.

گازرانی با بیان اینکه امروز چرخاندن واحد صنفی بسیار سخت شده است، افزود: امسال بیش از 1700 دستفروش در همدان در شب عید فعالیت داشتند که بخشی از آنها مغازه‌دارانی بودند که ترجیح دادند واحد صنفی خود را بسته و در سطح شهر بساط‌گستری کنند.

وی با اشاره به اینکه وقتی در شهری اشتغال نباشد جوانان به سمت بساط‌گستری روی می‌آورند، ادامه داد: یکی از برنامه‌های اتاق اصناف این است که شعار سال را در تمام واحدهای صنفی ترویج دهیم و کالای ایرانی در واحدهای صنفی عرضه شود.

رئیس اتاق اصناف استان همدان تأکید کرد: نباید حمایت از کالای ایرانی در حد شعار باقی بماند، خوشبختانه مردم و کسبه همت کرده‌اند اما نمی‌دانیم مسئولان کی می‌خواهند متوجه وجود مشکل شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: