• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-2390-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاشت درخت، مجازات متخلف نهاوندی

رئیس اداره حقوقی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: با رأی قاضی دادگاه شهرستان نهاوند فرد متخلف در حوزه بهداشتی شهرستان، به کاشت 100 اصله درخت و پرداخت جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان، عزیز قیاسی اظهار کرد: قاضی دادگاه بخش فیروزان شهرستان نهاوند فردی که متهم به نگهداری و عرضه مواد لبنی فاسد شده بود را به کاشت 100 اصله نهال محکوم کرد.

وی افزود: شهردار و بخشدار فیروزان، نماینده اجرای احکام کیفری، محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان بر نحوه اجرای این حکم در محل پارک بخش فیروزان شهر نهاوند نظارت کردند.

قیاسی خاطرنشان کرد: بر اساس ماده 23 قانون مجازات اسلامی و ماده 84 این قانون، خدمات عمومی رایگان و مجازات‌های تکمیلی از جمله یادگیری حرفه و کار معین، تحصیل و یا اقدامات محیط زیستی از جمله کاشت درخت و پاکسازی زباله را قاضی می‌تواند به عنوان مجازات درنظر بگیرد.

وی با بیان اینکه صدور این‌گونه آراء در راستای منفعت عمومی مردم و حفظ محیط زیست است، یادآور شد: بعد از صدور این حکم قاضی صادرکننده حکم در جلسه پسماند شهرستان نهاوند مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: