• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-3191-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان:

سفال چینی در ویترین‌ها " همدان2018" را زیر سوال می‌برد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به اینکه استان همدان تیرماه امسال میزبان اجلاس گردشگری "همدان 2018" است، گفت: یکی از مقصد‌های گردشگری در این اجلاس شهر لالجین است که وجود کالاهای چینی در ویترین‌ها، این اجلاس را زیر سوال می‌برد .

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حمیدرضا متین سه‌شنبه 21 فروردین در جلسه هم‌اندیشی معاون و مدیران ستادی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تشکل‌ها و بخش‌های خصوصی در همدان با اشاره به اینکه لالجین شهر جهانی سفال است و تولیدات مطلوبی دارد، افزود: استاندار دستور داده و ما از رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خواستیم در زمینه برخورد با سفال چینی در لالجین وارد عمل شود.

وی  با تأکید براینکه در حوزه صنعت مشکلاتی وجود دارد که در جلسات مطرح شده است، خاطرنشان کرد: ماده 26 قانونی دارد که در مورد ظرفیت بهینه‌سازی انرژی است در این قانون اشاره شده سازمان استاندارد باید برای استفاده انرژی برای واحد‌های پرمصرف وارد شده و ممیزی کنند، سازمان استاندارد در استان همدان وارد شده است .

متین با بیان اینکه اصناف در اتاق بازرگانی حضور کمرنگی دارند، گفت: نمی‌خواهیم اصناف کارت بازرگانی بگیرند بلکه می‌توانند کارت عضویت بگیرند و در جلسات اتاق شرکت کنند .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استات همدان با تأکید براینکه در زمینه خدمات صادرات و واردات توجه ویژه‌ای شده است، اظهار کرد: در استان همدان گروهی برای صادرات تشکیل شده و به کشور‌های مختلف سفر می‌کنند که تاکنون در سه نقطه کار برای ارائه خدمات گرفته و حرکت آغاز شده است .

وی با اشاره به اینکه صادرات خدمات خیلی بهتر از سایر بخش‌هاست، ادامه داد: در استان همدان موضوع ساماندهی صنوف انجام شده و رئیس اتاق اصناف همدان برای بررسی تولید چرم و پوشاک چرمی به ترکیه سفر کرده است .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: