• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-2690-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : گفتگو

عدم توزیع شیر در مدارس همدان

معاون توسعه و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان همدان گفت: هیچ دستورالعملی مبنی بر توزیع شیر در مدارس استان ابلاغ نکرده‌ایم.

محمد بداغی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه از ابتدای سالتحصیلی 97-96 تا کنون هیچ‌گونه توزیع شیر در مدارس استان انجام نشده است، افزود: در حال حاضر برای ایام پس از تعطیلات نوروزی نیز برنامه‌ای برای توزیع شیر وجود ندارد.

وی یادآور شد: بر اساس پیگیری‌های انجام شده از استان همدان، عدم پرداخت تعهدات تأمین شیر مدارس در سال‌های گذشته و کمبود اعتبار لازم علت اصلی توزیع نشدن شیر در مدارس بوده است.

معاون توسعه و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان همدان با تأکید بر اینکه برای تهیه و توزیع شیر در مدارس استان حدود 8 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است، یادآور شد: کمیته تصمیم‌گیرنده کشور در این زمینه وزارت کشور و وزارت بهداشت و درمان است و تصمیم این دو وزارتخانه ملاک عمل ما خواهد بود.

وی با بیان اینکه در سالتحصیلی 97-96 جایگزین خاصی برای توزیع شیر درنظر گرفته شده بود، افزود: تلاش کردیم پذیرایی دانش‌آموزان از نوع شیر باشد و یا برای مدارس شبانه‌روزی و استثنایی اعتباراتی در این زمینه اختصاص دهیم البته این برنامه‌ها جنبه عمومی نداشت.

معاون توسعه و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان همدان در پایان گفت: رایزنی‌ها برای تدوین برنامه توزیع شیر در سالتحصیلی آینده در حال انجام است و از تابستان برای این موضوع برنامه‌ریزی خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: