• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-3591-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان:

پروژه 279 واحدی نیمه‌کاره کبودراهنگ فاقد متقاضی است/دولت باید در این زمینه تصمیم‌گیری کند

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان گفت: پروژه 279 واحدی نیمه‌کاره کبودراهنگ فاقد متقاضی است و باید برای آن در سطح ملی تصمیم‌گیری شود.

حسن ظفری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: در کشور 240 هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی وجود دارد که باید برای آنها توسط مجلس و دولت تصمیم‌گیری اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه در استان همدان 2 تا 3 پروژه مسکن مهر نیمه‌کاره بدون متقاضی وجود دارد، تصریح کرد: اعلام یک سیاست در جریان ساخت مسکن مهر قسمت عمده‌ای از متقاضیان پروژه‌های انبوه‌سازی را به این سمت سوق داد اما از طرفی وقتی تسهیلات خودمالک ابلاغ شد همه متقاضیان انصراف دادند و از این تسهیلات استفاده کردند.

ظفری با اشاره به اینکه مسکن مهر 279 واحدی شهرستان کبودراهنگ در اختیار انبوه‌ساز است، افزود: بنیاد مسکن نمی‌تواند برای این پروژه نگهبان بگذارد چرا که مسئولیت قانونی و حقوقی آن برعهده انبوه‌ساز است.

وی با بیان اینکه این پروژه تملک دارایی نیست بلکه تولیدکنندگان مسکن به آن ورود کردند، یادآور شد: تولیدکنندگان مسکن در آن زمان مبتنی بر شرایطی که دولت وقت فراهم کرده بود، نسبت به ساخت مسکن اقدام کردند تا به مردم واگذار کنند اما با وجود اینکه فروش آزاد هم اعلام شد، متقاضی نداشت.یکی از شهروندان کبودراهنگی در این زمینه به خبرنگار ایسنا گفت: پروژه 279 واحدی شهرستان کبودراهنگ با پیشرفت 85 درصدی چهار سال رها شده و چهره شهر را زشت کرده و امنیت را ازبین برده به طوریکه در حال حاضر محل تجمع سگ‌های ولگرد و معتادان و سرقت شده است.مگر برای این پروژه از بیت‌المال هزینه نشده است؟ چیزی حدود 10 میلیارد با دلار هزار تومانی برای ساختش هزینه شده و الان رها شده است.

حمزه‌پور با بیان اینکه گویا پروژه سال 90 آغاز به کار کرده است، خاطرنشان کرد: در دولت قبل دو مسکن مهر 96 واحدی و 279 واحدی در کبودراهنگ آغاز به کار کرد به طوریکه 96 واحدی پس از تعویض چند باره پیمانکار به جایی رسید و 70 واحدش تکمیل شد به دست متقاضی سپرده شد و 26 واحد باقیمانده را خود مالکان که بنده هم سهمی داشتم، به صورت نیمه‌کاره شخصا تحویل گرفته و به اتمام رساندیم.

این مالک یکی از خانه‌های پروژه 96 واحدی مجاور پروژه 279 واحدی یادآور شد: پروژه 279 واحدی به طور کامل متوقف شده به طوریکه یکی از مشکلاتش این است که متقاضی ندارد و مابقی هم از ساخت پشیمان شده‌اند.

وی با بیان اینکه این پروژه بدون مطالعه و بررسی ساخته شده است، اظهار کرد: پناهی، معاون مسکن شهری بنیاد مسکن استان همدان نیز در جریان مشکلات این پروژه است و می‌گوید حداقل 10 سال پروژه معطل می‌ماند چرا که متقاضی ندارد.وی گفت: وقتی با پیمانکار پروژه صحبت کردم او اذعان کرد ما دو میلیارد هم هزینه کرده‌ام و 200 نامه مکتوب خطاب به بنیاد مسکن دادیم که بیایید پول بدهید تا پروژه را تکمیل کنیم یا تحویلش بگیرید.

حمزه‌پور با بیان اینکه وقتی به بنیاد مسکن مراجعه می‌کنیم می‌گویند پروژه تحویل پیمانکار است، افزود: در حال حاضر به علت نیمه‌کاره ماندن پروژه و نداشتن نگهبان، ساختمان‌های ساخته شده محل تجمع معتادان و سگ‌های ولگرد شده و به تازگی دزدی‌ میلگردها، نبشی‌ها و ... آغاز شده است.

وی با بیان اینکه برای رفع مشکل پیش آمده به شهرداری، بنیاد مسکن و خود پیمانکار مراجعه کرده‌ام اما تا کنون مشکل حل نشده است، اظهار کرد: این پروژه با ساختمان ما همجوار است و مردم منطقه به علت مسائل موجود دچار مشکل شده‌اند به طوریکه علاوه بر امنیت پایین، ارزش مسکن در این منطقه هم پایین آمده است.*** عکس‌های ارسالی از شهروند کبودراهنگی

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: