• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-2990-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

در تعطیلات نوروز 97 رقم خورد؛

کاهش 27 درصدی حوادث جاده‌ای در همدان

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تعداد حوادث جاده‌ای که توسط جمعیت هلال احمر استان مورد رسیدگی قرار گرفته است را تشریح کرد و افزود: در طرح نوروز 97 که از تاریخ 25 اسفند 96 آغاز شد و تا 15 فروردین‌ماه ادامه داشت، تعداد 36 حادثه جاده‌اي توسط جمعیت هلال احمر استان همدان مورد رسیدگی قرار گرفته است.

حمید عرفی‌یگانه در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، این تعداد حادثه را شامل 17 مورد واژگونی، 15 مورد تصادف، 3مورد انحراف از مسیر و یک مورد حریـق خودرو اعلام کرد و ادامه داد: این آمار در سـامانه اعلام حوادث(rarodmis) ثبت شده که نسبت به سال گذشته 27 درصد کاهش یافته است.

معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر استان همدان نسبت تعـداد مصـدومان حوادث این مدت را با سال گذشته مقایسه کرد و گفت: آمار مصدومان از 60 نفر به 53 نفر رسیده و تعداد فوتی از 10 نفر به 7 نفر کاهش یافته است.

وی مجموع حوادث و خدمات امدادي این جمعیت در طرح نوروز 97 را 78 مـورد اعلام و اضافه کرد: این آمار نیز نسبت به سال گذشته 20 درصد کاهش داشته و تعداد کل مصدومان با 45 درصد کاهش از 187 نفر به 103 نفر و تعداد فوتی‌ها در کل حوادث از 14 مورد به 7 مورد رسـیده است.

معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر استان همدان از کـاهش 50 درصدي تعداد فوتی‌ها نسبت به سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: تعداد 126 نفر از مسافران نیز در پایگاه‌هاي سطح استان اسکان داده شدند و سـایر حوادث غیر جاده‌اي در طرح نوروز 97 شامل 4 مورد عملیات کوهسـتان، 5 مـورد حـوادث شهري و نیز 33 مورد خدمات حضوري اعلام بوده است.

وی تعداد پایگاه‌های فعال در طرح نوروز 97 را برشمرد و افزود: 12 پایگاه ثابت جاده‌اي در استان شامل 4 پایگاه موقت جاده‌اي در اسدآباد، تویسرکان، ملایر و یک پایگاه در همدان و یک پایگاه کوهستان و یک تیم آماده آنست فعالیت داشته‌اند.

عرفی‌یگانه تعداد نیروها و ناوگان امدادی جمعیت در طرح نوروز 97 را نیز 85 نفر برشمرد و خاطرنشان کرد: این تعداد شامل 5 نفر در هر پایگاه ثابت، 4 نفر در هر پایگاه موقت، 3 نفر در مرکز EOC و یک نفر آنست(23 آمبولانس )، 16 مورد در پایگاه‌هاي جاده‌اي و 7 مورد در شعب و 8 دستگاه خودروی نجات در مجموع 279 نفرروز، نیروي عملیاتی در حـوادث طرح امداد نوروزی استان را تشکیل داده‌اند.

معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر استان همدان همچنین متوسـط زمان حـضور در محل حادثه توسط نیروهای امدادرسانی جمعیت هلال احمر استان را 12دقیقه و 15 ثانیه اعلام کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: