• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-3090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس پلیس راهور استان همدان اعلام کرد

افزایش تصادفات فوتی درون‌شهری در همدان

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان گفت: در سالجاری ۳ مورد فوتی در ایام نوروز در سطح استان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیشتر شده اما تصادفات جرحی کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سرهنگ علی فکری چهارشنبه ۲۲ فروردین در شورای هماهنگی ترافیک استان همدان، افزود: در سال گذشته ۷۴ فقره تصادف منجر به فوت با ۷۶ نفر فوتی در استان همدان به وقوع پیوسته که این میزان در سال ۹۵، ۸۱ فقره با ۸۲ نفر متوفی به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۲ هزار و ۸۰۴ فقره تصادف جرحی با ۳ هزار و ۲۶۴ مورد مجروح و در سال ۹۵ نیز ۲ هزار و ۷۱۶ فقره با ۳ هزار و ۱۷۴ نفر مجروح از طریق پزشکی قانونی به پلیس گزارش داده شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان با بیان اینکه از مجروحان تصادفات سال گذشته ۴۱ نفر عابر، ۲۵ نفر راکب و سرنشین موتورسیکلت و ۱۰ نفر راننده و سرنشین بوده‌اند، تصریح کرد: ۱۴۵۴ راکب و سرنشین موتور و عابران‌پیاده ۱۱۶۹ نفر بیشترین مجروحان تصادفی در سال گذشته بوده است.

فکری خاطرنشان کرد: از تعداد تصادفات سال گذشته ۶۴ درصد در شهر همدان، 16 درصد ملایر، ۸ درصد در نهاوند، ۳ درصد در تویسرکان، ۵ درصد در اسدآباد، ۶ درصد در بهار و ۱.۳ درصد در رزن و فامنین بوده است.

وی علت بیشتر تصادفات را عدم توجه به جلو و عدم رعایت حق تقدم عنوان و تأکید کرد: در تصادفات فوتی ۸۳ درصد آقایان و ۱۷ درصد بانوان و در تصادفات جرحی نیز ۶۹ درصد آقایان و ۳۱ درصد بانوان بوده‌اند.

فکری با بیان اینکه بیشترین تصادفات در روز انجام شده است، گفت: در سال گذشته ۱۳۴۴ خودرو با جریمه بالای یک میلیون تومان متوقف، ۱۳۵ جلد گواهینامه ضبط، ۴۴۹ دستگاه خودرویی که دو تخلف همزمان باهم انجام داده، ۲۳ هزار ۲۲۳ دستگاه موتور سیکلت توقیف و ۱۲ هزار و ۳۶۸ خودرو متخلف در پارکینگ نگهداری شده است.

وی به سایر اقدامات راهنمایی و رانندگی در ایام نوروز اشاره و بیان کرد: کلیه خودروهای نیروی انتظامی در همدان تعمیر و تجهیز، آموزش ۵ هزار دانش‌آموز و تجهیز عوامل نیروی انتظامی لباس‌های ال.ای.دی‌دار برخی از اقدامات بوده است.

فکری تصریح کرد: ۷۳ نقطه حادثه حادثه‌خیز در سطح استان شناسایی و به راهور ناجا معرفی شد که تا پایان سال مشکلات این نقاط برطرف خواهد شد.
فرماندار شهرستان اسدآباد نیز گفت: امسال در سطح راه‌های برون‌شهری، معابر درون‌شهری و گردنه اسدآباد هیچ تصادف منجر به فوتی گزارش نشده است.

حسین افشاری یادآور شد: علاوه بر ایام نوروز، در چهارشنبه آخر سال نیز با هماهنگی شورای تأمین شهرستان، بعد از ۲۵ سال هیچ مصدومی راهی بیمارستان نشده بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: