• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-4897-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار ملایر:

با واحدهای آلاینده محیط ‌زیست برخورد مناسب صورت پذیرد

معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر گفت: محیط ‌زیست یکی از ارکان مهم توسعه در هر جامعه‌ای است که دستیابی به آن بدون مشارکت و همراهی آگاهانه مردم ممکن نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، عبدالعظیم رضایی چهارشنبه 22 فروردین ماه در دیدار با سرپرست اداره کل حفاظت محیط‌ زیست استان همدان افزود: حفاظت از محیط‌ زیست یک وظیفه ملی است و همه در این زمینه مسئولیت داریم.

وی با بیان اینکه محیط ‌زیست فعلی میراثی است که از گذشتگان برای ما مانده است و وظیفه‌داریم از این میراث گران‌بها به‌درستی حفاظت کنیم، ادامه داد: با واحدهایی که محیط‌زیست را آلوده می‌کنند باید برخورد مناسب صورت پذیرد اما به‌گونه‌ای نیز عمل نکنیم که باعث تعطیل شدن دائمی و بیکاری کارگران شویم.

فرماندار ویژه ملایر به سازمان‌های مردم‌نهاد اشاره کرد و افزود: دولت تدبیر و امید اهمیت ویژه‌ای به سازمان‌های مردم ‌نهاد می‌دهد و به همین علت رشد و استقبال قابل‌توجهی از این تشکل در کشور و به‌تبع آن در شهرستان ملایر شده است.

وی افزود: باید بتوانیم باسیاست‌های درست این سازمان‌های مردم‌نهاد را به سمت محیط‌زیست سوق دهیم و بتوانیم حفاظ از محیط‌زیست هرچه بیشتر مردمی کنیم.

رضایی با تأکید بر اینکه سلامت مردم برای ما مهم و یک اصل است، به وجود منطقه حفاظت‌شده لشگردر در ملایر اشاره و خاطرنشان کرد: این منطقه به لحاظ وجود ویژگی‌های طبیعی و تنوع گیاهی و جانوری از مناطق بکر در استان محسوب می‌شود.

فرماندار ویژه ملایر تأکید کرد: باید بتوانیم ضمن حفاظت درست از این منطقه طبیعی در شهرستان ملایر از آن به‌عنوان یک اثر طبیعی برای جذب گردشگران نیز استفاده کنیم و آن را به گردشگران بشناسانیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: