• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-4997-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم ملایر:

ترویج فرهنگ کتابخوانی ما نقص دارد/ جذب 30 میلیون تومان اعتبار برای فرهنگ و هنر ملایر

نایب رئیس کمیسیون قضابی و حقوقی مجلس شورای اسلامی نسبت به پایین بودن سرانه مطالعه در سطح کشور هشدار داد و گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی ما نقص دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمد کاظمی پنجشنبه،23 فروردین ماه در نشست هم اندیشی اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان ملایر، که در محل سالن کنفرانس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، افزود: اساسی ترین مشکل فرهنگی موجود در این شهرستان، ضعیف بودن فرهنگ مطالعه است.

وی اظهار کرد: متأسفانه امروز ذهن و افکار نسل نوجوان و جونان و حتی خانواده ها درگیر فضای مجازی است و همه از کتاب و مطالعه مفید غافل مانده اند.

کاظمی با اشاره به اینکه از طرف دیگر برخی از مسئولان از جلوه هایی از هنر که جاذبه دارد حمایت کمی دارند، خاطرنشان کرد: برخی مشکلات ساختاری وجود دارد که باید پیگری و رفع شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: ما در سطح کشور قانونی مدون و شاخصی در زمینه مجازبودن تولیدات موسیقی، اجرای کنسرت، اجرای تئاتر و نمایش و اکران فیلم نداریم و همین امر خیل کثیر هنرمندان ما را درگیر کرده و در بلاتکلیفی بسر می برند.

کاظمی با اشاره به وجود مشکلات اعتباری فراوان، افزود: کشور به لحاظ مسائل اقتصادی در شرایط خوبی به سر نمی برد و امروز مهمترین مشکل و دغدغه دولت تأمین اعتبار برای پرداخت یارانه و تکمیل 6 هزار طرح عمرانی نیمه تمام در نقاط مختلف کشور است.

وی با بیان اینکه درحال حاظر دولت برای تأمین اعتبار این پروژه های نیمه تمام با مشکل مالی مواجه است، ادامه داد: از سوی دیگر 90 درصد درآمد دولت صرف پرداخت حقوق و مزایای کارمندان دولت می شود.

نماینده مردم ملایر در خانه ملت با بیان اینکه ما امروز در صحنه بین المللی تنها مانده ایم  و آمریکا با کارشکنی در زمینه برجام ظلم بزرگی به ایران می کند، افزود: مسائل فرهنگی و هنری ما نیز تحت الشعاع مشکلات اقتصادی قرارگرفته است.

کاظمی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه امسال باید سال پمپاژ امید باشد، گفت: هنرمندان، ادبا، اصحاب رسانه و شعرا می توانند با بهره گری از هنر و استعداد خود در راستای تحقق شعار سال مبنی بر "حمایت از کالای ایرانی " گام بردارند و موثر باشند و در تولید آثار خود تبلیغ کالای ایرانی را لحاظ کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به مسائل و مشکلات سیاسی و اقتصادی موجود، حفظ استقلال، خودکفایی و تکیه کردن بر تولیدات داخلی تنها راه برون رفت از این مشکلات است.

کاظمی خاطرنشان کرد: در دیدار اخیر خود با وزیر فرهنگ و اشاد اسلامی و با پیگری نمایندگان مردم ملایر 30 میلیون تومان اعتبار برای حوزه فرهنگ و هنر شهرستان جذب شد که انتظار می رود با برنامه ریزی مناسب و راهبردی هزینه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: