• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-5097-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر:

ملایر فاقد یک مکان مناسب برای برپایی نمایشگاه هنری است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر با تشریح اقدامات انجام شده در این حوزه طی یک سال گذشته، گفت: برخلاف وجود قابلیت ها و ظرفیت فرهنگی و هنری بالای ملایر، این شهر فاقد یک مکان مناسب برای ایجاد یک نمایشگاه هنری و گالری دائمی در هممه حوزه ها بالاخص کتاب است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، غلامرضا جمالی زاده  پنجشنبه،23 فروردین ماه در نشست هم اندیشی اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان ملایر، که درمحل سالن کنفرانس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، در حاشیه شهر قرارداشتن مکان اداره فرهنگ و ارشاد و دسترسی دشوار هنرمندان به این اداره، شناسایی استعداد های جدید، چاپ یک مجموعه از آثار هنرمندان و نویسندگان و شعرای و تأمین اعتبار برای ایجاد یک سالن پلاتو برای تمرین هنرمندان عرصه تئاتر را از جمله دغدغه ها و نیازمندی های فعالان این حوزه عنوان کرد و مساعدت نماینده مردم ملایر در مجلس را در راستای رفع آن خواستار شد.

جمالی زاده کمبود اعتبارات فرهنگی و جاری تخصیص یافته به ملایر را دیگر معضلات موجود عنوان کرد و گفت: مسئولان استانی باید ملایر را در حد جایگاه اصلی اش در بخش فرهنگ و هنر ببینند، تا با تأمین اعتبارات مورد نیاز بتوانیم پاسخگوی نیاز هنرمندان شهرستان باشیم.

وی داشته های فرهنگی و هنری ملایر را به اندازه کل استان همدان دانست و ادامه داد: در حال حاضر 71 کانون فرهنگی و هنری مساجد ، 25 چاپخانه، 12 کانون آگهی و تبلیغات، 5 موسه فرهنگی و هنری تک و چند منظوره و 12 آموزشگاه هنری آزاد در رشته های خوشنویسی، نقاشی و موسیقی درسطح این شهرستان فعال هستند.

جمالی زاده به فعالیت 7 موسسه فرهنگی قرآن و عترت، 5 انجمن ادبی، 7 انتشاراتی، فعالیت مستمر 6 نشریه و پایگاه خبری اشاره و اظهارنمود: در طول سال گذشته 25 مورد برپایی نمایشگاه های هنرهای تجسمی داشته ایم.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته افزون بر 7 میلیون تومان اعتبار صرف خرید کتب گوناگون از ناشران و نوسندگان بومی ملایر شد و به ارزش 17 میلیون تومان در مراسم مختلف از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر به نهادها و موسسات و ادارات و اشخاص کتاب هدیه داده شده است.

جمالی زاده این اقدام را گامی موثر در زمینه اشاعه فرهنگ مطالعه مفید دانست و افزود: سال گذشته 2 نمایشگاه بزرگ کتاب در ملایر دایر شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر به تولید 45 عنوان نمایش صحنه ای و خیابانی طی یک سال گذشته توسط هنرمندان این شهرستان اشاره و اظهار کرد:6 مورد جنگ شادی در مناسبت های ملی و مذهبی و 3 مورد همایش و جشنواره استانی در ملایر برگزار شد.

وی با بیان اینکه درحال حاضر 15گروه حرفه ای در بخش نمایش درسطح این شهرستان مشغول فعالیت هستند، گفت: غالب هنرمندان ما در جشنواره های استانی، ملی و بین المللی حائز رتبه های برتر شده اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: