• شنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-5397-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گزارش

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در ملایر:

فرهنگ غنی خیرین سلامت باید به نسل های بعدی منتقل شود/ ایران به سایر کشورها پزشک صادر می کند

امروز همزمان با بعثت پیامبر اعظم محمد مصطفی (ص) تالار الماس ملایر میزبان جمع کثیری از خیرین و نیکوکاران ماندگار تاریخ بهداشت و درمان این سرزمین بودد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، خیرین عمرانی، آموزشی ، فرهنگی و خانواده های اهداکنندگان عضو در کنار مسئولین استانی و شهرستان گردهم آمده بودند تا در این روز میمون و مبارک پنجمین همایش خیرین سلامت شهرستان ملایر را جشن بگیریند و از سال ها همکاری و سخاوت بی نظیر این افراد تجلیل و تقدیر شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه همواره در حوزه بهداشت و درمان زمینه ورود خیرین فراهم است، گفت: متأسفانه مردم ما همه روزه درگیر سوانح، حوادث و بیماری های گوناگون بوده و با آلام زیادی دست به گریبان  هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، دکتر سید حبیب الله موسوی بهار ، شنبه 25 فروردین ماه در پنجمین همایش خیرین سلامت شهرستان ملایر، افزود: خانواده هایی که اعضای بدن عزیزانشان را به بیماران منتظر در صف پیوند اهدا می کنند، حرکت انسانی بی نظیر انجا می دهند که دمیدن زندگی دوباره و جان تازه به کالبد بیماران چشم انتظار است.

وی با اشاره به اقدامات ماندگار و موثر بسیاری از خیرین سلامت در سطح استان همدان و بالاخص شهرستان ملایر در زمینه ساخت مراکز بهداشتی و درمانی، تجهیز بیمارستان ها و حتی اهدای املاک و زمین ها و منازل مسکونی خود جهت رفع نیازمندی های این حوزه، تصریح کرد: رسم و فرهنگی انسانی خیرین سلامت باید به نسل های بعدی ما منتقل و همواره زنده نگهداشته شود.

وی به احداث 2 بیمارستان بزرگ و مجهز توسط خانوداه خیّر فرشچیان و ساخت مرکز جامع سرطان در همدان با اعتباری افزون بر 30 میلیارد تومان به همت خیرین سلامت اشاره کرد و گفت: بزرگ ترین و مهمترین عامل مرگ ومیر در ایران، بیماری های قلبی و عروقی، حوادث رانندگی و سوانح درحین کار هستند.

موسوی بهار با بیان اینکه افرادی زیادی با متوسط سن 35 سال در ایران به خاطر این عوامل جان خود را از  دست می دهند، ادامه داد: باید بر روی مسائل آموزشی و افزایش آگاهی مردم در این زمینه کار فراوان و جدی صورت بگیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در بخش دیگری از سخنان خود با استناد به آیات قرآن، افزود: کسانی که به خدا و رسول خدا ایمان بیاورند در راه خدا با مال و جان و اموال خود جهاد کنند، بهشت برین به آنها وعده داده شده است و خیرین سلامت مصداق بارز این افراد هستند.

موسوی بهار با شاره به رشد قابل توجه بهداشت و درمان پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران اظهار کرد: تا اوخر دهه 60 در حوزه پزشکی ما پزشکانی از هند و بنگلادش در کشور داشتیم که کار طبابت را انجام می داند اما اکنون در وضعیتی قرار داریم که پرستار و پزشک را به سایر کشورها صادر کرده و واردات دانشجویان رشته های مختلف پزشکی را به درون کشور داریم که گواه تنوامندی ایران در علوم پزشکی و کار جهادی در این عرصه است.

وی با بیان اینکه توسعه پزشکی و درمانی ما در تمامی زمینه ها و شاخص ها رقم خورده است، خاطرنشان کرد: در سال 1357 میزان امید به زندگی 55 سال بود درحالی که اکنون 76 سال است و در تلاش هستیم این رقم را تا سال 1404 به 80 سال برسانیم.

خیرین مصداق بارز تزکیه نفس هستند

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی و نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه خیرین مصداق بارز تزکیه نفس هستند، گفت: این افراد زنگارها ی حب و بغض و هوس مال و اموال را در خود از بین برده اند و تماماً در جهت تأمین آخرت و رضای خداوند گام برمی دارند.

محمد کاظمی با بیان اینکه ملایر از دیرباز شهر واقفین و خیرین سلامت بوده و هست، ادامه داد: خیرین این شهرستان هم کمکی ماندگار به همنوعان و همشهریان خود کرده و هم آخرت خود را آباد می کنند و توشه ای برای آن دنیای خود به یادگار می فرستند.

وی به اقدامات و پیگری های مجدانه نمایندگان مردم ملایر در مجلس در زمینه های بهداشتی و درمانی اشاره و اظهار کرد: سال گذشته سفر ورزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به ملایر سرمنشأ خدمات فرداوانی بود.

کاظمی تأمین تجهیزات بخش CCU بیمارستان امام حسین(ع) اختصاص ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی به دانشکده پیراپزشکی و تأسیس 2 رشته پرستاری و اتاق عمل در آن و را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد و گفت: در دفترچه کنکور امسال 3 رشته دیگر جهت جذب دانشجو به این دانشکده اضافه می شود.

وی با بیان اینکه مقرر شد بخش پرتودرمانی در ملایر به همت بخش خصوصی به زودی راه اندازی شود، خاطرنشان کرد: همچنین براساس دستور وزیر  مقررر شد مرکز آنژیوگرافی در ملایر اجداث شود که در این زمینه نیازمند توجه و تأمین اعتبارات و تجیهزات لازم از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان هستیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس چهاربانده شدن مسیر آورزمان به ملایر که معروف به جاده مرگ است و تخصیص اعتبار به بهسازی روستاها که نقش موثری در تأمین سلامت روستائیان دارد را از دیگر اقدامات نمانیدگان ملایر در این بخش عنوان کرد.

خیرین سلامت همدان 5 میلیارد تومان هزینه کردند

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت همدان نیز گفت: سال گذشته بالغ بر5 میلیارد تومان توسط اعضای خیرین سلامت همدان در بحث احداث خوابگاه ها، هتلینگ، ساخت خانه پزشکان، تهیه دستگاه های دیالیز، تعمیزات و تجهیز مرکز درمانی و ... درسطح استان همدان هزینه شده است.

دکتر محمد صادق صبا افزود: در 15 روز عید امسال میزان میرگ ومیر ناشی از حوادث رانندگی در استان همدان 9 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته که این امر هشدار دهنده است.

وی با بیان اینکه به همت اعضای مجمع خیرین ساخت مرکز جامع سرطان شروع شده است، افزود امیدواریم هرچه سریع تر تجهیزات و اعتبارات مورد نیاز آن تأمین شود.

 30 بیمار سرطانی تحت پوشش مجمع خیرین سلامت ملایر

رئیس مجمع خیرین سلامت شهرستان ملایر نیز با بیان اینکه در زمینه کمک به بیماران صعب العلاج صندوق هایی را تهیه و بین خیرین توزیع کردیم، گفت: تاکنون30 بیمار سرطانی تحت پوشش قرار داده ایم که هزینه های شیمی درمانی و پرتودرمانی آنها تأمین می شود.

دکتر عباس آذر همایون افزود: در سال گذشته از طرف اداره اوقاف و امور خیریه ملایر و اداره کل اوقاف همدان مبلغ یک میلیاد و 500 میلیون تومان صرف تکمیل اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) و خرید دست های تخصصی جراحی و دستگاه های همودیالیز شد.

وی به پیشرفت های روز افزون هزینه های بخش سلامت و روند تجیهزات مدرن پزشکی اشاره و اظهار کرد: باتوجه به محدودبودن بودجه های دولتی و افزایش قیمت این امکانات، بنابراین ناگزیر محتاج همراهی و حمایت خیرین سلامت در تمامی زمینه ها هستیم.

آذر همایون از ساخت درمانگاه شبانه روزی در روستای جوراب توسط حاج حسن توکلی یکی از خیرین ملایر اشاره کرد و گفت: همچنین بیمارستان خیّرساز جوکار نیز 20 درصدد پیشرفت فیزیکی دارد.

گقتنی است؛ در پایان این همایش از تعدادی از خیرین سلامت، فعالیت فرهنگی در این حوزه و خانواده های اهداکنندگان عضو در شهرستان ملایر با حضور مسئولان استانی و شهرستانی تجلیل به عمل آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: