• شنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-5497-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت همدان خبر داد

همکاری 1700 خیر سلامت با مجموعه بهداشت و درمان استان همدان

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت همدان با بیان اینکه درحال حاضر بیش از 1700 خیّر سلامت با مجموعه بهداشتی و درمانی در سطح استان همدان جهت رفع نیازمندی بیماران و مراکز درمانی همکاری دارند، افزود: به همت مجمع خیرین سلامت، انجمن اهدای عضور در همدان تأسیس شد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، دکتر محمد صادق صبا، شنبه   25 فرورد ین ماه در حاشیه برگزاری پنجمین همایش خیرین سلامت شهرستان ملایر، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجمع خیرین سلامت استان و شهرستان ملایر حدود 6 سال است که فعالیت خود را آغاز کرده و هر روز به تکامل بیشتری دست می یابد.

وی با بیان اینکه شناسایی خیرین در عرصه سلامت استفاده از نیت خیر این افراد در راستای رفع نیاز بیماران  جزء اهداف این مجمع ماست، ادامه داد: در تمامی شهرستان های استان همدان دفاتر مجمع خیرین سلامت تشکیل شده و که فعالترین این دفاتر در شهرستان ملایر مشغول به خدمات دهی است.

وی با تأکید بر اینکه ما قصد دیکته کردن برنامه ای واحد به دفتاتر شهرستان ها را نداریم، گفت: هر دفتر متناسب با نیازمندی ها و کمبودهای بهداشتی و درمانی شهرستان خود باید کمک خیرین را جذب و هدایت نماید.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت همدان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه میزان مرگ ومیر ناشی از سوانح و حوادث رانندگی در ایام نوروز در سطح استان همدان 52 مورد بود که عدد بسیار بالایی است و تبعات منفی فراوانی برای بازماندگان دارد، افزود: باید در زمینه کاهش حوادث جاده ای از شعارزدگی بپرهیزیم.

وی بر ضرورت اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی در زمینه رفتارهای ترافیکی تأکید کرد و ادامه داد: ما گروه جوانان استان را در سال جاری در راستای آموزش موارد مربوط به حوادث و سوانح رانندگی به کار می گیریم.

صبا با بیان اینکه شاخص بیماری های صعب العلاج ، سرطان است، گفت: این بیماران با مشکلات عدیده ای دست بگریبان هستند، از سوی دیگر بسیاری از انواع سرطان با تشخیص به موقع قابل درمان هستند.

وی اظهار کرد: در استان همدان سرطان شایع در زنان سرطان سینه و در مردان سرطان پروستات و روده است، به همین دلیل برنامه های آموزشی و آگاهی بخشی با همکاری پزشکان، ماماها و کارشناسان حوزه بهداشت و درمان در اولویت کاری ما قرار دارد.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت همدان به اهمیت مقوله خود درمانی جهت پیشگیری از بروز بیماری ها اشاره و خاطرنشان کرد: برای کاهش آلام و دغدغه بیماران بحث مددکاری و مشاوره در مجمع خیرین سلامت لحاظ شده است که سعی می کند با راهنمایی درست، هزینه های درمان را برای بیماران کاهش دهد.

صبا با بیان اینکه طرح سخاوت در مجمع خیرین استان همدان و ملایر فعال شده است، گفت: در این طرح یک یا چند خیّر روند درمان بیمار را از صفر تا صد برعهده گرفته و کل هزینه ها را تقبل می کنند که در شهرستان همدان درحال حاضر 400 بیمار تحت پوشش 280 خیر سلامت هستند.

وی به اجرای طرح توانمندسازی بیماران اشاره و اظهار کرد: ایجاد اشتغال برای بیماران نیازمند و گرفتار از دیگر اولویت های ما است، همچنین در تلاش هستیم با کمک شبکه بهداست و درمان مشکلات بیماران صعب العلاحج مثل بیمارن پروانه ای را مدیریت و کنترل کنیم.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت همدان با بیان اینکه در مجمع خیرین سلامت، بحث مالی در اولویت نیست، ادامه داد: هر فردی در حد توان می تواند در حوزه ارائه فکر، ایده، مشاوره، آموزش و فرهنگی سازی به یاری ما بیاید.

صدور 5 هزار کارت اهدای عضو در ملایر

رئیس مجمع خیرین سلامت شهرستان ملایر نیز با اشاره به اهمیت اهدای عضو و زندگی بخشی به بیماران، گفت:  در شهرستان ملایر طی 4 سال اخیر 5 هزار قطعه کارت اهدای عضو صادر شده و در سامانه مربوطه به ثبت رسیده است.

دکتر عباس آذرهمایون با بیان اینکه ر دسال گذشته 5 مورد مرگ مغزی داشتیم که اعضای آنها اهدا شد، ادامه داد: ملایر نخستین سمینار فرهنگ سازی اهدای عضو را در غرب کشور برگزار کرد که با استقبال خوبی مواجه شد.

وی تعداد خیرین سلامت این شهرستان را 250 نفر عنوان کرد که در طول سال به طور مستمر به رفع نیازمندی بیماران می پردازند، همچنین بسته های مواد غذایی به مبلغ 10 میلیون تومان در سال گذشته تهیه و 4 راس گوشفند ذبح شد و بین بیماران سرطانی شناسائی شده در سطح شهرستان ملایر توزیع شد.

رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر با بیان اینکه 5 پرستار زیر نظر مجمع خیرین از بیماران صعب العلاج نیازمند در منزل مراقبت می کنند، اظهار کرد: در سال گذشته خیرین در بحث رفع نیازمندی های حوزه بهداشت و درمان ورود خوبی داشتند و تجهیزات مورد نیاز تا حد قابل توجهی تأمین شد.

افزایش امید به زندگی تا 80 سال؛ هدف گذاری سلامت برای 1404

در ادامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: خیرین سلامت با کمک های مقطعی و سرمایه گذاری مداوم و اقدامات اساسی و بنیادین، صدقه جاریه را برای آخرت خود به یادگار می گذارند و به یاری و کمک نیازمند می شتابند.

دکتر سید حبیب الله موسوی بهار با اشاره به اینکه طی سال های اخیر میزان مشارکت خیرین سلامت در رفع نیازمندهای حوزه بهداشت و درمان ملموس تر و بیشتر شده است، افزود: در سطح استان همدان، مجمع خیرین سلامت ملایر نسبت به بقیه شهرستا ها بهتر و موفق تر عمل کرده است و این خدمات رسانی همچنان مستمر، جاری و ساری است.

وی با بیان اینکه وظیفه ما در عرصه سلامت اطلاع رسانی و تشویق خیرین به فعالیت در این حوزه است و درنهایت، خود خیرین انتخاب می کنند که چه اقدام خیری انجام دهند، ادامه داد: حوزه سلامت به واسطه توسعه روزانه علم پزشکی و فرسوده شدن تجهیزات و امکانات موجود همه روزه نیازمند حمایت و مساعدت خیرین است.

موسوی بهار با بیان اینکه هدف گذاری سلامت ما برای سال 1404 ، افزایش امید به زندگی به 80 سال است، گفت: برای تأمین سلامت باید همه دست به دست هم داده و زمینه مشارکت بیشتر خیرین را فراهم سازیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: