• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-5597-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

رویداد «همدان 2018»، ظرفیتی برای معرفی و برندسازی مقاصد گردشگری اسدآباد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اسدآباد گفت: رویداد «همدان 2018» بهترین ظرفیت برای معرفی و برندسازی مقاصد گردشگری این شهرستان در راستای رونق جذب گردشگر  و توریسم خواهد بود.

کامران اکبری‌شایگان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: شهرستان اسدآباد دارای 150 اثر تاریخی بوده که از این تعداد، 58 اثر ثبت آثار ملی کشور شده و شاخص‌های برخی از این آثار به سده‌های 4 و 5 قبل از میلاد بازمی‌گردد.

وی افزود: در راستای رویداد «همدان 2018» و معرفی استان همدان به عنوان «پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی» شهرستان اسدآباد نیز برندسازی روستای «ملحمدره» معروف به «ماسوله غرب کشور» را در برنامه‌های خود قرار داده است که این امر در بحث توریسم و رشد جذب گردشگران در بحث رونق صنعت سبز گردشگری این شهرستان از نقش موثری برخوردار خواهد بود.

اکبری‌شایگان از برگزاری جشنواره آلو در روستای هدف گردشگری ملحمدره در اواخر شهریورماه امسال خبر داد و اظهار کرد: با توجه به رویداد 2018  مجوز 4 خانه بوم‌گردی جدید در روستای هدف گردشگری ملحمدره اسدآباد گرفته شده و از این تعداد مجوز جدید صادر شده یک خانه بوم‌گردی در پایان سال گذشته افتتاح شد و 3 خانه باقیمانده نیز به‌زودی به بهره‌برداری خواهند رسید که این امر ظرفیت پذیرش گردشگران و مسافران را در این روستا ارتقاء خواهد داد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر در این روستا دو خانه بوم‌گردی فعالیت دارند که با به بهره‌برداری رسیدن 3 خانه دیگر، تعداد این خانه‌ها به 5 خانه بوم‌گردی افزایش خواهد داشت.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان در ادامه از دیگر مقاصد گردشگری اسدآباد به عنوان یکی از ظرفیت‌ها در برنامه‌های رویداد 2018 را اثر تاریخی آب انبار صفوی برشمرد و تصریح کرد: اثر تاریخی آب انبار صفوی اسدآباد به عنوان بزرگترین آب انبار استان همدان و کشور در حال حاضر برای مرمت دارای 80 درصد پیشرفت فیزیکی است که با تخصیص اعتبار مرمت آن تکمیل و در نیمه نخست سالجاری این اثر تاریخی مهم شهرستان در راستای رویداد «همدان 2018» به بهره‌برداری می‌رسد.

اکبری‌شایگان خاطر نشان کرد: با تکمیل مرمت آب انبار تاریخی صفوی این اثر برای رونق و معرفی جذب گردشگر به نمایشگاه و فروشگاه صنایع‌دستی تبدیل خواهد شد.

وی یادآور شد: کتیبه آقاجان بلاغی، موزه تاریخ و فرهنگ و زادگاه و بنای یادبود سیدجمال‌الدین از جمله برنامه‌های دیگر به عنوان معرفی مقاصد گردشگری این شهرستان در راستای رویداد «همدان 2018» خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: