• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-5697-5
  • خبرنگار : 81113
  • منبع خبر : گفتگو

فرماندار نهاوند مطرح کرد

تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با «حمایت از کالای ایرانی»

فرماندار شهرستان نهاوند گفت: یکی از اساسی‌ترین موارد درباره حمایت از کالای ایرانی، صادرات این کالاها و برجسته کردن کالای ایرانی در بازارهای جهانی است.

کریم حمیدوند در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال «حمایت از کالای ایرانی» توسط مقام معظم رهبری، اظهار کرد: حمایت از کالای ایرانی و تولید داخلی بخش مهمی از اقتصاد مقاومتی و بخش زیادی از اهداف اقتصاد مقاومتی را محقق خواهد کرد.

وی افزود: مهمترین موضوع درباره شعار سال  شیوه صحیح حمایت از کالای ایرانی است که برای حمایت از کالای ایرانی و تولید داخلی دو بخش اساسی داریم که بخش اول و مهمتر آن رفع مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی است.

حمیدوند با بیان اینکه بخش دیگر حمایت از کالای ایرانی را تبلیغات بیشتر و ایجاد فرهنگ خرید کالای ایرانی در داخل کشور است، ادامه داد: برای ایجاد فرهنگ مصرف کالای داخلی همه از جمله مردم، مسئولان، تشکل‌های اقتصادی بخش خصوصی و ... مسئولیت دارند و باید پای کار باشند.

وی اضافه کرد: در هر صورت نباید برای حمایت از کالای ایرانی فقط به خرید داخلی اکتفا کنیم بلکه باید حمایت همه‌جانبه از واحدها و صادراتی کردن تولیدات آنها را در برنامه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه نیازمندی ادارات هم باید براساس  آن جنسی که مشابه ایرانی دارد باشد، افزود: دیوان محاسبات کشور باید نظارت‌های کلی خود را داشته باشد و ماهم اگر کارخانه و واحد تولیدی در حوزه ما است نظارت داشته باشیم تا کالای با کیفیت مطابق با استانداردداشته باشیم و صنعت ومعدن وتجارت هم به میدان بیایند ونظارت داشته باشند.

وی بیان کرد: به طور قطع مردم به سمت محصولات بی‌کیفیت نمی‌روند بنابراین باید کیفیت محصولات را بالا ببریم به طوریکه اگر کیفیت بالا باشد هر محصولی مشتری خود را جذب می‌کند و باید آگاهی‌های کافی به مردم داده شود.

فرماندار شهرستان نهاوند در پایان تصریح کرد: باید نظارت دقیق بر عملکرد کارخانه‌ها برای ملزم شدن به تولید کالاهای باکیفیت داشته باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: