• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-5897-5
  • خبرنگار : 81113
  • منبع خبر : گفتگو

عزت بخشیدن به جوان ایرانی با خرید کالای ایرانی

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوندبا بیان اینکه خرید کالای ایرانی به معنای افزایش اعتماد به نفس و عزت بخشیدن به جوان ایرانی است، گفت: برای خرید اجناس و تولیدات داخلی باید فرهنگسازی شود و کالاهای ایرانی نیز باید باکیفیت و قابل رقابت با کالاهای وارداتی باشند.

مؤمنعلی دارابی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به نامگذاری سال توسط رهبر معظم انقلاب با نام «حمایت از کالای ایرانی» اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در سال‌های گذشته معمولا مسئولان را مخاطب قرار می‌دادند اما مخاطب شعار امسال، همه آحاد ملت و از جمله ما مسئولان هستیم.

وی با تأکید بر اینکه محور، تولید ملی است، تصریح کرد: به عبارتی با شتاب و رونق تولید در کشور و حمایت از تولیدات داخلی و کالای ایرانی بسیاری از مشکلات اقتصادی، معیشتی و حتی مسأله اشتغال جوانان نیز برطرف خواهد شد.

دارابی تولید و مصرف کالای ایرانی را مهمترین مسأله کشور عنوان کرد و افزود: باید نسبت به کالای ایرانی تعصب داشته باشیم و این حاصل نمی‌شود مگر هر کسی در هر جایگاه و موقعیتی است به تقویت کالای ملی کمک کند.

وی تأکید کرد: همکاران بهداشت و درمان باید در حمایت از کالای ایرانی برای خرید اجناس و تولیدات داخلی بسیج شوند البته کالاهای ایرانی نیز باید باکیفیت و قابل رقابت با کالاهای وارداتی باشد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند ادامه داد: کالای ایرانی باید متناسب با نیاز مردم طراحی و تولید شود و مسئولان واحدهای بهداشت و درمان شهرستان نیز با حمایت از کالای ایرانی و تولیدکنندگان به رونق تولید و ایجاد اشتغال و کاهش آمار بیکاری کمک کنند.

وی بیان کرد: خرید کالای خارجی مساوی فقر، بیکاری، افزایش آسیب‌های اجتماعی و در نتیجه نابودی فرصت شغلی و بالا رفتن آمار بیکاری جوان ایرانی است اما با خرید و حمایت از کالای ایرانی موجبات افتخار ملی، از بین رفتن فقر و بیکاری و ایجاد اشتغال فراهم می‌شود به طوریکه خرید کالای ایرانی به معنای افزایش اعتماد به نفس و عزت بخشیدن به جوان ایرانی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: