• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-3490-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : گفتگو

حدود 69 درصد همدانی‌ها کارت ملی هوشمند گرفته‌اند

مديرکل ثبت‌احوال استان همدان اعلام کرد: مهلت دریافت کارت ملی هوشمند تا پایان سال 97 تمدید شد.

محمود علیپور در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه حدود 68.9 درصد از واجدين شرايط، کارت ملي هوشمند در استان همدان درخواست کرده‌اند، افزود: کل درخواست‌هاي اخذ شده از ابتداي طرح تا پايان اسفندماه سال 96 برابر 926 هزار و 467 مورد بوده است .

وي ادامه داد: در سال 96 تعداد 82 هزار و 921 شناسنامه مکانيزه بالاي 15 سال صادره شده اين در حاليست که در مدت مشابه سال قبل اين رقم برابر 69 هزار و 774 مورد بوده که معادل 18.8 درصد افزايش یافته است.

علیپور خاطرنشان کرد: در اين مدت تعداد 32 هزار و 781 مورد شناسنامه زير 15 سال صادر شده که اين رقم نسبت به مدت مشابه سال 95، از کاهش 5 درصدي برخوردار بوده است.

مديرکل ثبت‌احوال استان همدان یادآور شد: در اسفندماه سال گذشته تعداد 84 هزار و 668  مورد درخواست کارت هوشمند اخذ شده است.
وی با بیان اینکه افراد برای ثبت‌نام کارت ملی هوشمند می‌توانند به پایگاه ایتنرنتی www.ncr.ir مراجعه کنند، اضافه کرد: هیئت دولت مهلت استفاده از کارت‌های ملی قبلی را که تا پایان سال ۹۶  بود، تا پایان سال ۹۷ تمدید کرده است.

علیپور در پایان خاطرنشان کرد: پس از ثبت‌نام در این پایگاه الکترونیکی توسط خود سامانه یکی از مراکز ثبت‌نام معرفی می‌شود و متقضایان می‌توانند با در دست داشتن اصل شناسنامه در تاریخ تعیین شده به یکی از دفاتر پیشخوان برای تکمیل ثبت‌نام دریافت کارت ملی هوشمند مراجعه کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: