• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-6097-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار اسدآباد:

همایش استانی سبک زندگی با رویکرد مدیریت مصرف در اسدآباد برگزار می‌شود

فرماندار شهرستان اسدآباد از میزبانی این شهرستان در برگزاری همایش استانی سبک زندگی با رویکرد مدیریت مصرف در 25 اردیبهشت‌ماه امسال خبر داد و گفت: از این ظرفیت پیش آمده برای شهرستان با تمام توان استفاده خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حسین افشاری در نخستین شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: عمر و حیات انسانی بزرگترین سرمایه‌ای است که خداوند متعال به انسان عنایت کرده و در الگوی مصرف نخستین چیزی که باید مورد توجه و مدیریت هر انسان واقع شود، مدیریت زمان عمر خود در زندگی روزمره و استفاده به نحو احسن از این سرمایه خدادادی است.

وی امید به زندگی را یکی از 3 شاخص مهم جوامع بشری عنوان کرد و ادامه داد: نرخ امید به زندگی در سال 57 در کشور ایران 49 سال بوده که براساس آمار مراکز جهانی در سال 2017، نرخ امید به زندگی در این کشور به برکت نظام جمهوری اسلامی به 74 سال افزایش یافته است.

افشاری با تأکید بر اینکه در اصلاح الگوی مصرف باید بیشتر به فکر عمر خود باشیم که چگونه و در کجا استفاده می‌شود، تصریح کرد: امروزه عدم توجه به این سرمایه بزرگ خدادادی موجب آن شده تا بیشترین وقت افراد در فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی  بیهوده تلف شود و اعضا خانواده ارتباط کمتری با فرزندان و والدین خود داشته باشند.

فرماندار شهرستان اسدآباد اضافه کرد: باید یکی از دستور کارهای جلسه شورای فرهنگ عمومی در راستای سبک زندگی و اصلاح الگوی مصرف به بحث «مدیریت زمان» اختصاص یابد.

وی خاطرنشان کرد: توجه به علوم سودمند و کاربردی در بحث علم و استفاده بهینه از آب و انرژی از دیگر مواردی است که در اصلاح الگوی مصرف باید نسبت به این موضوعات فرهنگسازی و جریان‌سازی مورد توجه قرار گیرد.

افشاری با اشاره به اینکه اصلاح الگوی مصرف در جامعه در زمینه‌های مختلف نیازمند جریان‌سازی است، افزود: در اصلاح الگوی مصرف به حمایت از کالای ایرانی و داخلی باید توجه کرده و نسبت به کارهایی که تحت عنوان فرهنگ عمومی در جامعه انجام می‌گیرد، باید سعه‌صدر و وسعت‌نظر ویژه‌ای داشته باشیم که در غیراین‌صورت کارها به صورت ابتر باقی خواهد ماند.

معاون فرهنگی و هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز با اشاره به برگزاری همایش هم‌اندیشی  سبک زندگی با رویکرد مدیریت مصرف به میزبانی شهرستان اسدآباد در 25 اردیبهشت‌ماه سالجاری گفت: کلیه اعضای شورای فرهنگ عمومی استان همدان، اصحاب فرهنگ استان و جوانان میهمانان این همایش در شهرستان اسدآباد خواهند بود.

مجید فروتن افزود:به علت بافت و فضای بومی و شرایط اقلیمی و سنت‌های موجود و تقاطع چند فرهنگی و خُرده فرهنگی اسدآباد به عنوان میزبان این همایش در استان همدان معرفی و انتخاب شده است.

وی با اشاره اهداف مهم برگزاری این همایش خاطرنشان کرد: فرهنگسازی و آموزش و یادگیری الگوی مصرف و تبادل اندیشه‌ها اهداف برگزاری این همایش بوده و رفتار اجتماعی و الگوی مصرف، فرهنگ عمومی و الگوی مصرف، خلاقیت و نوآوری، تجمل‌گرایی و الگوی مصرف از جمله بحث‌های محتوایی، کارگروهی درنظر گرفته شده و بخشی نیز بخش نمایشگاهی برای این همایش خواهد بود.

امام جمعه اسدآباد هم اظهار کرد: در برگزاری این همایش دعوت از حلقه‌های صالحین، دانشجویان و بسیجیان از نقش موثری در انتقال پیام تأثیرگذار این همایش به جامعه خواهد داشت.

حجت‌الاسلام سیدموسی حسینی‌مجد با بیان اینکه در سبک زندگی اسلامی به برکت دین غنی اسلام همه ابزارها وجود دارد و نیاز به الگوگیری از کشورهای غربی نیست، اضافه کرد: دین مبین اسلام ناجی بشریت بوده و در هر مقطعی آماده پاسخگویی به نیاز انسان است.

وی با تأکید بر اینکه در دین اسلام هیچ خلأ و نقصی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: اگر خلأ و یا نقصی هم وجود دارد به علت ضعیف بودن تبلیغات و گفته نشدن روش‌ها به مردم بوده است.

حسینی‌مجد با بیان اینکه باید معضلات را با نگاه اسلام و سبک زندگی اسلامی دگرگون کرد، یادآور شد: کار فرهنگی و سبک زندگی اسلامی را ابتدا از هر چه باید از مدارس و آموزش و پرورش آغاز کرده و باید در خوابگاه‌های دانشجویی  شهرستان با برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی به شبهات دانشجویان در زمینه‌های مختلف با حضور امام جمعه، کارشناسان و مسئولان  پاسخ داد.

وی با تأکید بر اهمیت سبک زندگی تصریح کرد: دانشگاه فرصت بسیار مناسبی است که مشکلات را در این دانشگاه‌ها بیان و تجارب صاحب‌نظران را در اختیار دانشجویان و جوانان قرار داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: