• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-992-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار همدان خبر داد

تکمیل و راه‌اندازی فاز نخست پارک علم و فناوری استان همدان تا هفته دولت

فرماندار همدان گفت: امیدواریم با تکمیل و راه‌اندازی فاز نخست پارک علم و فناوری استان همدان تا هفته دولت سالجاری شاهد استقرار واحدهای فناور در ساختمان جدید پارک علم و فناوری باشیم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، علی تعالی در بازدید از مرکز رشد واحدهای فناور و پروژه در دست احداث پارک علم و فناوری همدان، ضمن آشنایی با تعدادی از ایده‌های فناورانه در جریان مسائل و مشکلات تعدادی از واحدهای فناور مستقر در این مرکز قرار گرفت.

وی در حاشیه این بازدید اظهار کرد: ایده‌های قابل‌توجه و مبتکرانه‌ای که در این مرکز مورد بازدید گرفت عمدتا کاربردی و قابلیت تولید انبوه دارند که باید با حمایت از فعالان و نخبگان، مسیر تبدیل این ایده‌ها به محصول را فراهم آورد.

تعالی افزود: با تأمین زیرساخت‌های حمایتی و خدمات آموزشی، پژوهشی و مشاوره‌ای، تسهیلات لازم باید در اختیار صاحبان ایده‌های نو قرار گیرد و بسیاری از این ایده‌ها می‌تواند برای ما قطع وابستگی خارجی و آورده اقتصادی قابل توجه به دنبال داشته باشد.

وی با اشاره به مشکل اخذ تسهیلات بانکی برخی از واحدهای فعال این مرکز تصریح کرد: پارک علم و فناوری ضمن بررسی نحوه عملکرد در سایر استان‌ها باید از طریق مرکز نسبت به انعکاس این مشکل پیگیری لازم را به عمل آورد.

فرماندار همدان در ادامه از پروژه در دست احداث پارک علم و فناوری همدان بازدید و اظهار کرد: محل استقرار فعلی واحدهای فناور درخور شأن فعالان این بخش نیست و امیدواریم با تکمیل و راه‌اندازی فاز نخست این مجموعه تا هفته دولت سالجاری شاهد استقرار واحدهای فناور در ساختمان جدید پارک علم و فناوری باشیم.

تعالی درباره ضرورت تسریع در برقراری انشعابات لازم این مرکز گفت: دستگاه‌های خدمات‌رسان شهرستان هر جا لازم بوده با ورود به موقع و تأثیرگذار خود همراهی لازم را دارند و در این پروژه نیز در صورت نیاز موارد را از معاونت امور عمرانی فرمانداری پیگیری کنند.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان نیز در این بازدید با اشاره به اهم اقدامات و مراحل احداث ساختمان اصلی پارک علم و فناوری بیان کرد: این مرکز با زیربنای 10 هزار مترمربع دارای فضاهای اداری، دفاتر تحقیقاتی واحدهای فناور، مرکز رشد، کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها، سالن کنفرانس، نمایشگاه دائمی و سایر فضاهای جنبی مورد نیاز است.

مجید کزازی افزود: پارک علم و فناوری استان همدان می‌کوشد تا متناسب با مزیت‌ها و پتانسیل‌هاي بومی و منطقه‌ای زیرساخت‌های لازم را برای نخبگان و واحدهای فناور فراهم آورد.

وی یادآور شد: عملیات اجرایی پروژه ساختمان اصلی پارک علم و فناوری استان از سال 88 آغاز شده و تا کنون کل پروژه حدود 67 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که متناسب با اعتبارات تخصیص یافته نسبت به فازبندی طرح اقدام کردیم تا بتوانیم هر چه سریع‌تر این فضا مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: