• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-7097-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل شرکت ساخت و توسعه راه‌های منطقه شمال غرب کشور خبر داد

افتتاح کنارگذر اسدآباد تا پایان خرداد 97

مدیرکل شرکت ساخت و توسعه راه‌های منطقه شمال غرب کشور از افتتاح و بهره‌برداری پروژه کنارگذر شهرستان اسدآباد تا پایان خردادماه امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدصادق وجدی در جلسه رسیدگی به روند پروژه کنارگذر اسدآباد که در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اعلام این خبر افزود: طرح فوق تا اوایل ترافیک سفرهای تابستانی زیر بار عبور و مرور و تردد قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه به طول انجامیدن پروژه موجب عدم نفع و زیان سنگین کشور خواهد بود، افزود: بهره‌برداری این پروژه در موعد مقرر نیازمند عزم پیمانکار و همکاری محلی این شهرستان بوده و مطرح کردن هر موضوع در مسیر پروژه موجب بروز مشکلاتی در به تعویق افتادن این طرح می‌شود.

وجدی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای پروژه کنارگذر اسدآباد تا کنون اعتباری افزون بر 29 میلیارد تومان هزینه شده و برای تکمیل و اتمام پروژه به اعتباری افزون بر 11 میلیارد تومان نیاز خواهد بود.

وی با اشاره به پروژه ملی 40 میلیارد تومانی کنارگذر اسدآباد گفت: امسال با توجه به کاهش 42 درصدی سر جمع اعتبارات وزارت راه و کاهش سقف اعتبارات وزارتخانه تنها 2.5 میلیارد تومان به پروژه کنارگذر این شهرستان برای امسال اختصاص داده شده که پروژه کنارگذر بیستون نیز از این اعتبار دارای سهم خواهد بود.

وجدی تصریح کرد: اعتبار 2.5 میلیارد تومانی اختصاص یافته به پروژه کنارگذر اسدآباد در سالجاری برای اتمام و تکمیل پروژه کافی نبوده و به 4.5 تا 5 برابر این میزان، اعتبار نیاز است.

وی با تأکید بر اینکه با تمام تلاش و نهایت پشتکار کنارگذر اسدآباد در موعد مقرر افتتاح و بهره‌برداری خواهد شد، اضافه کرد: افتتاح و بهره‌برداری پروژه کنارگذر اسدآباد و زیرعبور رفتن محور در بازه زمانی وعده داده شده با نهایت سعی و تلاش‌ها به شرط کمک‌های نماینده و فرماندار برای حل تأمین مالی و حل  برخی مشکلات محلی موجود خواهد بود.

مدیرکل شرکت ساخت و توسعه راه‌های منطقه شمال غرب کشور افزود: نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی قادر خواهد بود در راستای تأمین مابقی اعتبار مالی این پروژه از محل ردیف‌هایی که قانون پیش‌بینی کرده و یا راهکارهایی دیگر نسبت به این امر اقدام لازم را انجام دهد.
گلایه‌مندی صریح فرماندار اسدآباد از پیمانکار و مشاور پروژه کنارگذر

فرماندار شهرستان اسدآباد نیز با اشاره به افتتاح پروژه کنارگذر اسدآباد ظرف 2 ماه آینده اظهار کرد: این طرح در مجموع به طول 14 کیلومتر در 2 فاز بوده که فاز کنارگذر به طول 10 کیلومتر دارای 98.5 درصد پیشرفت فیزیکی و فاز تقاطع‌های راه به طول 4 کیلومتر دارای 80 درصد پیشرفت فیزیکی است.

حسین افشاری با اشاره به آغاز عملیات اجرایی و کلنگ‌زنی پروژه در سال 89 گفت: پروژه کنارگذر اسدآباد در یک سال و نیم گذشته با وجود کمبود اعتبارات و منابع سرعت عمل بهتری داشته و باید با سعی و تلاش در بازه زمانی وعده داده شده به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: وعده‌های ما در رابطه با افتتاح پروژه فوق که توسط رسانه‌ها انعکاس داده خواهد شد، به طور قطع به سمع و نظر مردم می‌رسد و عمل نکردن به قول خود نسبت به این امر موجب آسیب زدن به سرمایه اجتماعی نظام خواهد بود.

افشاری در ادامه با اشاره به احداث دور برگردان در روستای هودرج  برای کنارگذر، یادآور شد: خواسته مردم روستای هودرج احداث زیر گذر در این راستا بوده که بخشداری مرکزی با معتمدین روستا و دهیار و شوراهای روستا جلساتی را برای متقاعد کردن نسبت به امکان‌پذیر نبودن این اقدام گذاشته است.

وی افزود: مجددا جلسه دیگری با معتمدین روستا در  راستای راهگشا نبودن زیرگذر برگزار خواهد شد و در صورت متقاعد نشدن باید کار کارشناسی و فنی انجام داد.

فرماندار اسدآباد با بیان اینکه کار اجرایی در این شرایط کمبود اعتبارات کار دشواری است و برخی از پروژه‌ها برای نهایی شدن به اعتبارات بالایی نیاز دارند، اظهار کرد: باید همه ما دست در دست یکدیگر از لابه لای پروژه‌های موجود پروژه‌های مهم را در چنین شرایطی به ثمر برسانیم و این امر نشان از مدیریت اجرایی خواهد داشت.

وی در ادامه با گلایه‌مندی از پیمانکار و مشاور پروژه کنارگذر  گفت: در شرایطی که برای مرتفع شدن مشکلات پروژه خیز لازم برداشته شده بود و مشکلات گره خورده  9 ساله  پروژه  را  ظرف مدت کوتاهی رتق و فتق کرده بودیم در اواخر سال گذشته با خبر شدیم پیمانکار پروژه بدون هماهنگی از پروژه بنا به دلایل برودت هوا و نیز مشکلات مالی خارج شده است.

افشاری تصریح کرد: گلایه‌مندی خود را نمی‌توانم از پیمانکار و مشاور پروژه در این جلسه پنهان کنم چرا که باید قبل از هر اقدامی ما را در جریان تصمیم خود می‌گذاشت تا جوابی برای مردم و جوانان شهرستان داشته باشیم.

وی در پایان یادآور شد: پیگیری امروز پیمانکار و مشاور را به واسطه مطرح شدن موضوع توسط نماینده به وزیر کشور و متمرکز شدن وی به اتمام این پروژه می‌دانیم در حالیکه دوست داشتیم مشکل در شهرستان مرتفع شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: