• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-7197-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار اسدآباد خبر داد

تحصیل 21.5 درصد دانش‌آموزان اسدآبادی در مدارس غیردولتی

فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: 21.5 درصد از دانش‌آموزان این شهرستان در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حسین افشاری در شورای آموزش و پرورش شهرستان اسدآباد اظهار کرد: در حال حاضر شهرستان اسدآباد بعد از همدان و ملایر رتبه سوم استان را در تحصیل دانش‌آموزان در مدارس غیردولتی دارد.

وی مجموع مدارس و فضاهای آموزشی دولتی و غیردولتی این شهرستان را با احتساب پیش‌دبستانی و بزرگسالان 248 آموزشگاه برشمرد و افزود: شهرستان اسدآباد دارای 16 هزار و 187 دانش‌آموز بوده که از این تعداد، با احتساب پیش دبستانی و بزرگسالان 3 هزار و 853 دانش‌آموز در مدارس غیردولتی این شهر مشغول به تحصیل هستند.

افشاری در ادامه با اشاره به بیستمین دوره جشنواره خیرین مدرسه‌ساز شهرستان تصریح کرد: طی 19 دوره جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در این شهرستان 16 مدرسه توسط خیرین به صورت صفر تا صد و یا اهدای زمین ساخته و احداث شده است.

وی با بیان اینکه 611 نفر از فرهنگیان و معلمان اسدآبادی جز خیرین مدرسه‌ساز بوده و ماهیانه مبلغی از حقوق خود را در این راستا اهدا می‌کنند، ادامه داد: توسط این تعداد از خیرین مدرسه‌ساز اسدآبادی ماهیانه یک میلیون و 300 هزار تومان به حساب خیرین مدرسه‌ساز واریز می‌شود.

افشاری با بیان اینکه در حال حاضر شهرستان اسدآباد از نظر کمیت مدارس دارای کمبود نبوده و تعداد مدارس بیشتر از نیاز این شهرستان است، خاطرنشان کرد: تجهیز کارگاه یا آزمایشگاه و نمازخانه ... مدارس دارای کمبود در برخی نیازها و نامگذاری این کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها به نام خیرین مدرسه‌ساز از نقش موثری در ترغیب خیرین به سمت مدرسه‌سازی خواهد داشت.

وی تصریح کرد: شناسایی و دعوت از خیرین اسدآبادی که خارج از شهرستان زندگی می‌کنند و یا تعلق به این شهرستان دارند نیز می‌تواند در افزایش کمی و کیفی آمار خیرین مدرسه‌ساز این شهرستان موثر واقع شود.

فرماندار در ادامه با اشاره به 12 اردیبهشت ماه مصادف با روز معلم گفت: باید هر چه می‌توانیم در گرامیداشت مقام معلم بین دانش‌آموزان فرهنگسازی انجام داده و فرهنگ مهدویت و انتظار را با توجه به نزدیک شدن به ماه شعبان در کنار مقام معلم بین آنان تقویت بخشیده و جزء برنامه قرار دهیم.

افشاری اضافه کرد: در سالجاری هدفگذاری آموزش و پرورش شهرستان باید برای سالتحصیلی 98_97 جزء 3 ناحیه آموزش برتر استان قرار گرفتن باشد چرا که در این امر اسدآباد پتانسیل‌های لازم را داراست.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اسدآباد هم از برگزاری جشن تکلیف 700 نفر دانش‌آموز دختر اسدآبادی خبر داد و گفت: جشن تکلیف این تعداد از دانش‌آموزان دختر پایه سوم ابتدایی 17 اردیبهشت‌ماه در مسجد جامع شهر اسدآباد برگزار خواهد شد.

رحمان سجادی خاطرنشان کرد: در هفته سلامت از یک تا 7 اردیبهشت‌ماه برنامه‌هایی را آموزش و پرورش شهرستان با تشکیل ستاد در این راستا درنظر دارد که برگزاری مسابقات ضمن خدمت برای اولیا و کارکنان رعایت مسائل بهداشتی از جمله برنامه‌های این هفته در مدارس این شهرستان خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: