• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل صداوسیمای مرکز همدان خبر داد:

ایجاد دهکده انیمیشن در همدان

مدیرکل صداوسیمای مرکز همدان گفت: نخستین جشنواره ملی انیمیشن از 15 اریبهشت‌ماه آغاز می‌شود و هفدهم این ماه در استانداری همدان به کار خود پایان می‌دهد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، مهدی دهقان‌نیری یکشنبه 9 اردیبهشت در آئین رونمایی از پوستر نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی کشور به میزبانی همدان، اظهار کرد: همدان از دیرباز پایلوت تولید انیمیشن بوده و از لحاظ کیفی و کمی چندین گام از دیگر استان‌ها جلوتر است و موفقیت‌های بسیار خوبی در این زمینه داشته است.

وی ادامه داد: با آغاز فراخوان ارسال آثار از ۵ ماه پیش تا کنون هزار و ۱۱ عنوان برنامه در قالب بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ اثر در ۹ بخش کوتاه، بلند، سینمایی، دوبعدی، سه‌بعدی و ... به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

دهقان‌نیری با بیان اینکه آثار ارسال شده به دبیرخانه در دو مرحله داوری شده که در مرحله نخست 250 اثر و در مرحله نهایی نیز 110 اثر انتخاب می‌شوند، تصریح کرد: مرحله نهایی داوری آثار ارسال شده به دبیرخانه تا پایان فروردین‌ماه انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در مراسم اختتامیه جشنواره از 110 اثر برگزیده تقدیر و تجلیل می‌شود، یادآور شد: موضوع آثار آزاد است اما آثاری که در حوزه معرفی شخصیت پیامبر اکرم(ص)، دفاع مقدس و آسیب‌های اجتماعی باشد، دارای جوایزی جداگانه است.

دهقان‌نیری با اشاره به اینکه برنامه‌های نخستین جشنواره ملی انیمیشن در دو کاخ برگزار می‌شود، اظهار کرد: در نظر داریم یک کاخ در دهکده گنجنامه ایجاد کنیم تا ضمن اجرای پنل‌های آموزشی و پخش برنامه‌های زنده از این مکان، در آینده با خرید زمین این مکان تبدیل به دهکده انیمیشن شود.

وی تصریح کرد: دومین کاخ جشنواره محلی برای پخش انیمیشن‌ها در سینماهای سراسر استان و داوری آنها توسط خود مردم است تا در نهایت از انیمیشن برگزیده از نگاه مردم در مراسم اختتامیه نیز تجلیل شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: