• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-1292-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار همدان:

کمبود درآمد و اشتغال مهمترین مشکل روستاها است

فرماندار همدان گفت: کمبود درآمد و اشتغال مهمترین مشکل ما در روستاها است که درصورت برطرف نشدن این مشکل باید شاهد مهاجرت روستاها به شهرها باشیم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، علی تعالی یکشنبه 9 اردیبهشت در همایش شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان همدان، با بیان اینکه شوراها یکی از حلقه های اصلی ارتباطات بین مردم و حاکمیت هستند‌، اظهار کرد: یکی از موضوعات مهمی که از زمان ظهور انقلاب اسلامی مطرح بود ایجاد شورای اسلامی بود.

وی افزود: امروزه شوراها به یک بلوغ سیاسی و عقلی خوبی رسیده اند و در عرصه های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی شاهد فعالیت این شوراها هستیم.

فرماندار همدان تاکید کرد: رشد مهارت مدیریتی در سطح شوراها یکی از موضوعات مهمی بوده که بسیار چشمگیر و قابل تقدیر است‌.

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم شوراها به مسئولیت اصلی خود بپردازند در درجه اول باید به مهارت های لازم دست پیدا کنند که رسیدن به این مهارت ها لزوم دستیابی به آموزش ها را می طلبد.

تعالی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم شوراها به رسالت اصلی خود بپردازند باید آموزش مهارت ها در طول مسئولیت شوراها توسط کارشناسان این حوزه آموزش داده شود‌‌.

وی تاکید کرد: اشراف شوراها به قانون و مبادی قانونی دومین نکته ای است که شوراها باید به آن بپردازند که متاسفانه اعضا به علت تراکم کاری و اشتغالات فراوان از این حوزه غافل می شوند.

فرماندار همدان با بیان اینکه باید بتوانیم با آموزش های مستمر سطح اطلاعات شوراها را به لحاظ قانونی بالا ببریم، افزود: یکی از مواردی که معمولا شوراها با آن به مشکل برمی خورند ورود به حوزه های خارج از قانون است.

تعالی اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی بیشترین خدمات را در حوزه زیرساخت ها انجام داده است به طوریکه ۹۹ درصد روستاهای همدان از نعمت گاز، برق، مباحث فناوری و ارتباطات بهره مند هستند.

وی بیان کرد: حاشیه نشینی یکی از مشکلاتی است که به دنبال مهاجرت روستائیان به شهرها ایجاد می شود و مشکلات فراوانی را درپی دارد بنابراین گر بخواهیم روند مهاجرت به شهرها را کم کنیم باید توجه بیشتری به اشتغال روستایی داشته باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: