• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-1392-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

حاجی بابایی:

بودجه عمرانی همدان افزایش یافته است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه عمرانی استان همدان، ۲۹۴ میلیارد بوده که امسال به ۴۰۰ میلیارد افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حمیدرضا حاجی بابایی یکشنبه 9 اردیبهشت در همایش شوراهای اسلامی شهرو روستای شهرستان همدان، با بیان اینکه بودجه سال ۹۷ بسیار خوش یمن و تاثیرگذار است، اظهار کرد: ۶۰ میلیارد تومان برای راه آهن همدان ملایر و ۱۰۰ میلیارد نیز برای راه آهن همدان به بیجار بودجه درنظر گرفته شده است.

وی افزود: راه آهن سریع السیر تهران- همدان- سنندج در همدان یکی از اتفاقات موفق در استان است که دارای ۶۵ میلیارد اعتبار است که تا اوایل خرداد کار اجرایی راه آهن همدان به ملایر را آغاز خواهیم کرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: ۶۰ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای اجرای پروژه های عمرانی مصوب شده است.

وی درباره آبرسانی همدان نیز تصریح کرد: از دو سال گذشته آبرسانی به شهر همدان متوقف شده بود که در این رابطه جلسات زیادی برگزار شد.

حاجی بابایی تاکید کرد: پروژه آبرسانی به شهر همدان ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که همه آن تقریبا تامین شده است و از آنجایی که قانون اعتبار را به اسم پروژه آبرسانی از سد تالوار تصویب کرده بود در نهایت موفق به تغیر نام پروژه با عنوان پروژه آبرسانی به شهر همدان شده و این بودجه را سهم همدان کنیم.

وی درباره بیمارستان های امام و اکباتان نیز گفت: زمانی مقرر شده بود که این دو بیمارستان مخروبه شوند اما اکنون بیمارستان اکباتان مجهز به جدیدترین دستگاه های روز آماده بهره برداری شده و بیمارستان امام نیز اکنون با اختصاص بودجه شرایط بهتری پیدا خواهد کرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ردیف بودجه حذف شده بنیاد بوعلی را بازگرداندیم، گفت: ۵۰۰ میلیون تومان بودجه برای این نهاد فرهنگی تصویب کردیم.

وی با بیان اینکه برای فاضلاب شهر فامنین ردیف بودجه جدیدی ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: برای این پروژه ردیف بودجه جدیدی حدود ۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که درصورت افزایش هزینه ها تا ۵۰ میلیارد تومان، از بودجه ملی استفاده شود.

حاجی بابایی با بیان اینکه ردیفی به عنوان شهدای مدافع حرم با محوریت شهید همدانی به میزان ۲۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: دو ردیف موزه هنرهای معاصر متوقف شده بود که در نهایت ۹۰۰ میلیون تومان برای این موزه در نظر گرفته شد.

وی اظهار کرد: در گذشته ردیفی به نام موزه غرب کشور داشتیم که متوقف شده بود و اکنون باید ۱۰ موزه منطقه‌ای ساخته شود که یک موزه مربوط به همدان و بر روی تپه هگمتانه ساخته می شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: از سال ۷۸ کلنگ بزرگترین پردیس سینمایی کشور بر زمین زده شده که ۹ سال تاخیر در اجرای یک پروژه امری است که این مساله با جدیت تمام باید محقق شود‌.

وی درباره پروژه پارک علم و فناوری نیز بیان کرد: این پروژه از سال ۷۶ آغاز شده و در سال گذشته یک میلیارد اوراق برای آن گرفته شده و ۳ میلیارد برای تجهیز این پروژه علمی بودجه درخواست شده است.

حاجی بابایی با بیان اینکه آب، برق و گاز مدارس رایگان خواهدشد، افزود: بدهی مدارس در حال ساخت باید از طریق بانک‌ها تهاتر شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کشور کمبود پول و اعتبارات وجود ندارد، گفت: حتی با پدر خود نیز تعارف ندارم و درصورتی که ببینم پدرم ظلمی درحق مظلومی کند، دربرابرش می ایستم.

وی باانتقاد از دریافت کلان عیدی و حقوق پایان خدمت برخی از بازنشستگان، تصریح کرد: وجود چنین ناعدالتی ها در برابر حقوق های یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی برخی از معلمان باعث به دردآمدن دل هر انسانی می شود.

حاجی بابایی تاکید کرد: ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای تکمیل و راه اندازی دو استخر شنای آموزش و پرورش در نواحی ۱ و ۲ تامین اعتبار شده که تابستان این دو مجموعه ساخته خواهد شد.

وی باانتقاد از برخی مسئولان که مخالف رینگ سوم همدان هستند، گفت: مسئولان حرف های حساب شده بزنند چرا  که این رینگ برای شهر همدان بسیار لازم است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: