• دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-1692-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

حاجی‌بابایی:

بانکها از بالا تا پایین دلالی می کنند/کارفرمایان برای مبارزه با بانک به کارگر فشار می آورند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانکها از بالا تا پایین دلالی می کنند، گفت: با این وضعیت بانکها، کالای ایرانی حمایت نمی شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حمیدرضا حاجی بابایی دوشنبه ۱۰ اردیبهشت در جشن هفته کارگر در همدان، ضمن تبریک هفته کارگر و ایام شعبانیه با بیان اینکه در جلسه مشترک قوای سه گانه مطالب را تند تر از این گفتم، اظهار کرد: امسال سال "حمایت از کالای ایرانی" است که این سخن کارشناسی عمیق و معنای عمیقی دارد.

وی با تاکید بر اینکه همه آنچه باید بگوییم در نامگذاری سال نهفته است، ادامه داد: کالای ایرانی به معنی کارگر ایرانی، سرمایه گذار ایرانی، مصرف کننده ایرانی، حمایت ایرانی و حمایت همه کسانی است که در این کشور دلسوز مملکت هستند.

حاجی بابایی با بیان اینکه مطالب به علت محرمانه بودن جلسه با قوای سه گانه منتشر نشد، افزود: دبیر خانه کارگر استان همدان گفت "حال کارگران خوب نیست"، درست است، حال حقوق بگیران خوب نیست!

وی افزود: اگر حال حقوق بگیران خوب نیست اشکالی ندارد اما بنده به رئیس جمهور گفتم آیا می دانید در اسفند ماه کسانی بازنشسته و پاداش پایان خدمت آنها یک میلیارد و 200 میلیون تومان شده است؟

وی با اشاره به اینکه یک میلیارد و 200 میلیون حقوق 83 سال یک فرد با حقوق یک میلیون و 200 هزار تومان است، بیان کرد: در برنامه ششم بسیار سختی کشیدیم و بنده 8 ماه در یک اتاق در مجلس کار را بررسی کردم.

وی با بیان اینکه مصوبه متناسب سازی حقوق در برنامه ششم زیباترین مصوبه ای بود که برای کارگران مصوب شد، افزود: در برنامه ششم منابع این اقدام دیده شد.

کارفرمایان برای مبارزه با بانک به کارگر فشار می آورند

نماینده مردم همدان در خانه ملت با اشاره به اینکه اگر می خواهیم کالای ایرانی حمایت شود با این وضعیت بانک ها کالای ایرانی حمایت نمی شود، یاداور شد: بانک ها از بالا تا پایین دلالی می کنند و اگر کسی وام بگیرد زندگی او را فنا می کند.

حاجی بابایی با بیان اینکه سرمایه داری که کارخانه راه انداخته برای مبارزه با بانک به کارگر فشار می آورد،  افزود: همین باعث تعطیلی کارگاه ها شده و کارگر از ترس بیکاری از حقوق خود دفاع نمی کند.

کالای ایرانی با 20 میلیارد دلار قاچاق کالا تقویت نمی شود

وی با تاکید بر اینکه در دفاع از کالای ایرانی نمی شود ارز از 3200 تومان به 4200 تومان برسد، بیان کرد: این به معنای نابودی کالای ایرانی است و کالای ایرانی با 20 میلیارد دلار قاچاق کالا تقویت نمی شود.

نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به اینکه وقتی رهبری بر حمایت از کالای ایرانی تاکید دارند یعنی به کارگر سرمایه گذار و این آب و خاک توجه شده است، اظهار کرد: کارهای فراوانی در این کشور از سوی دولت و مجلس انجام می شود اما گیرهای ناعادلانه هم وجود داردکه باید رفع شود.

وی با اشاره به اینکه ایراداتی وجود دارد که کارگر، کارفرما و سرمایه گذار جوان را اذیت می کند، ادامه داد: هیچ اعتقادی بر اینکه امروز در کشور با وجود همه مشکلات و سختی هایی که ایجاد می کنند، مشکل منابع مالی داشته باشیم، ندارم.

وی با بیان اینکه در آمار و ارقام دقیق حرف می زنم، تاکید کرد: امروز بودجه عمومی دولت 730 هزار میلیارد تومان است اما باید اقتصاد خود را پویا کنیم.

امروز خطر اشرافی گری در کشور را از خطر آمریکا بیشتر می دانم

حاجی بابایی با اشاره به اینکه امروز با وجود همه مسائل و مشکلات گام های بسیار بلندی در مسائل اقتصادی برداشته می شود، گفت: نمی دانم چه دلیلی وجود دارد که یک فردی که مسئول می شود ابا دارد برای اجرای عدالت گامی بردارد.

وی با بیان اینکه مردم اعم از کارگر، کارمند، بازاری و روستایی همه صادقانه در صحنه نظام آمدند و از کشور حمایت می کنند، افزود: امروز خطر اشرافی گری در کشور را از خطر آمریکا بیشتر می دانم.

نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به اینکه امروز بزرگترین عامل امنیت ما بعد از نیروهای نظامی، اقتصاد ما و کسانی است که با دست پینه زده کشور را اداره می کنند، تصریح کرد: در کنار هزاران کار و گام های مثبتی که در کشور برداشته می شود، اشکالاتی وجود دارد که باید بر طرف شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم امسال برای بودجه سال 97 موفق ترین سال را برای استان داشته باشیم، گفت: تمام مدارس کشور امسال از پول برق و آب و گاز معاف هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: