• دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-1792-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده همدان خبر داد:

تغییر وضعیت کارگران قراردادی در دستور کار دولت قرار دارد

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولید داخلی نتیجه زحمات کارگران است، گفت:  باید واردات کالا کنترل شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، امیر خجسته دوشنبه ۱۰ اردیبهشت در جشن هفته کارگر در همدان، روز کارگر و روز معلم را یکی از ایام مهم نظام جمهوری اسلامی دانست و اظهار کرد: امروز تولید ملی ما در گرو زحمات کارگران است.

وی با اشاره به اینکه رهبری بر حمایت از تولید داخلی تاکید دارند، افزود: تولید داخلی نتیجه زحمات کارگران است و باید واردات کالا کنترل شود.

وی با اشاره به اینکه همدان با ویژگی های خاص دو رویداد بین المللی پیش رو دارد، بیان کرد: نخستین رویداد همدان پایتخت کشورهای آسیایی و دوم اجلاس جهانی گردشگری است.

خجسته با تاکید بر اینکه همدان با داشتن 1800 اثر تاریخی همدان مظلوم واقع شده بود، ادامه داد: در آینده نزدیک گردشگران زیادی از سراسر دنیا به همدان خواهند آمد.

نماینده مردم همدان با بیان اینکه این دو رویداد مهم برای ما اشتغال دائم و درآمد پایدار در پی دارد، گفت: موضوع مهم گردشگری است چراکه با ورود هر گردشگر 8 شغل ایجاد می شود.

وی با تاکید براینکه زیر ساخت های گردشگری مانند راه آهن در همدان آماده شده است، تصریح کرد: در بودجه سال 97 مصوب شد که قطار همدان سریع السیر و برقی شود.

خجسته با اشاره به اینکه انقلاب ریلی در همدان انجام شده است، تاکید کرد: باید برای جوانان شغل ایجاد کنیم و اکنون شغل در گردشگری است.

وی با اشاره به اینکه فرودگاه همدان با 60 میلیارد تومان اعتبار بین المللی شده است، افزود: 15 هتل در استان همدان در حال ساخت است.

وی درباره تغییر وضعیت کارگران قراردادی به شرکتی، یادآور شد: این موضوع در مجلس مصوب شده و در دستور کار دولت قرار دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان نیز گفت: به دنبال جذب سرمایه گذار بخش خصوصی، احیای واحد های تعطیل و حفظ اشتغال ایجاد شده مد نظر است.

سیدسعید شاهرخی با اشاره به اینکه زحمت تولید بر دوش کارگران است، اظهار کرد: کارگران در عرصه تولید جهاد می کنند.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم با رویدادهای فرهنگی استان موجب شادی، نشاط و معرفی فرهنگ مردم همدان به سراسر کشور و کشورهای دنیا شویم.

شاهرخی با بیان اینکه در استان همدان یک اجماع نظری بین مسئولان نمایندگان و امام جمعه وجود دارد، خاطرنشان کرد: اولویت اول برای مسئولان توجه به مردم معیشت و اشتغال است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: